www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Celostátní kolo 2017 - info
Nominace 2017:
   - Národní divadlo
   - Divadla
   - ZOO Praha
   - Zoologické zahrady
   - Muzea, hrady, zámky, kultura, sport...
   - Nadační fond pomoci Karla Janečka
   - Nadace, hospice, charitativní organizace
   - Cena Ď primáře MUDr. Vladimíra Kozy...
   - Hnutí na vlastních nohou Stonožka
   - Morální vzor
   - Dětské domovy
   - Domovy pro seniory
   - Cena Ď posluchačů ČRo Dvojka
   - Cena Ď časopisu XANTYPA
   - Rotary klub - městské nominace
   - GRAND PRIX Ď 2017

Kategorie 2017
Kolegium 2017
Ceremoniál 2017
 

C E L O S T Á T N Í  N O M I N A C E  - C E N A  Ď  2 0 1 7

CENA Ď PRIMÁŘE MUDR. VLADIMÍRA KOZY
ZA PODPORU A ROZVOJ ZDRAVOTNÍCH PROGRAMŮ A ZDRAVÍ



Oblastní nemocnice Příbram a.s. nominuje:

Mgr. Ivana Králíčková - paliativní péče - Zavedení paliativní péče do Oblastní nemocnice Příbram a.s. Velmi aktivní pracovní nasazení v podpoře o nemocné trpící nevylečitelnou chorobou v pokročilém nebo terminalním stadiu.

Mgr. Monika Ciklerová - dobrovolnické centrum - Velmi vysoké nejen pracovní ale i osobní nasazení a podpora Dobrovolnického centra v Oblastní nemocnici Příbram a.s. Velmi smysluplná činnost!
Krajská zdravotní, a.s., Ústí nad Labem nominuje:

MUDr. Jana Dušánková - pracuje od roku 1997 na Onkologickém oddělení KZ, a.s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z. V roce 2013 absolvovala nástavbovou atestaci z paliativní medicíny, další zkušenosti s hospicovou péčí získala na stáži na Paliativním oddělení a v Mobilním hospici v St. Joseph Stift v Drážďanech. Poté se jí v roce 2014 podařilo, za podpory vedení nemocnice, zahájit provoz mobilního hospice, který je prakticky zařazen jako jedno z „oddělení“ Masarykovy nemocnice. Její pracovitost a přístup k pacientům jí přineslo vyznamenání v anketě Osobnost roku Ústeckého kraje 2016 v kategorii Dobrý skutek.

tým Mobilního hospicu Krajské zdravotní, a.s., při ústecké Masarykově nemocnici (MUDr. Jana Dušánková, Petra Stanislava Meinlschmidtová, MUDr. Irena Moudrá Wünschová, MUDr. Monika Černá, MUDr. Marek Ostrožlík, Magda Tichá a Dana Tikalová) - Mobilní hospic pomáhá onkologickým pacientům a jejich rodi¬nám od 1. září 2014. Tato služba je ur-čena pacientům krajského města a jeho okolí, zhruba do 30 km (Děčín, Teplice). Jedná se o domácí hospic, tvořený týmem zdravotníků, kteří pomohou těžce nemocnému pacientovi zůstat až do po-sledních chvil ve svém vlastním sociál¬ním prostředí a v kruhu rodiny. Odborný tým je důležitý i pro rodinné příslušníky a ostatní pečující osoby, neboť i pečující osoby potřebují odbornou pomocí. Zájem o mobilní hospicovou péči je veliký. Stále více nevyléčitelných pacientů si přeje zů¬stat ve svém domově, kde jsou obklopeni lás¬kou a pocitem bezpečí. Zatím se stále jedná o jediný mobilní hospic, který je provozován nemocnicí a je tak pro pacienty v terminálních stadiích zajištěna velmi úzká návaznost péče nemocniční a následné v domácím prostředí.
Nemocnice Boskovice s.r.o. nominuje:

MUDr. Bedřich Kala, st. - lékař ortopedického oddělení Nemocnice Boskovice s.r.o., od roku 1990 do roku 2013 zastával funkci primáře ortopedického oddělení bez přerušení - MUDr. Bedřich Kala st., emeritní primář ortopedického oddělení Nemocnice Boskovice s.r.o., je již 51 let lékařem v aktivní službě. Většinu svých profesních let strávil na boskovickém ortopedickém oddělení. Svojí mnohaletou celoživotní a obětavou prací si vydobyl vážnost a úctu svého okolí. Endoprotetika a končetinová traumata jsou pro něj stále výzvou, i když by se už mnoho roků mohl věnovat jen svým zálibám a osobnímu životu. Nepochybně největším přínosem jeho profesní dráhy jsou tisíce léčených a vyléčených pacientů.
Celý odborný život se trvale vzdělával a v rámci možností svého primariátu novinky velmi rychle uváděl do praxe.
Mimo svoji odbornou činnost se také věnoval práci organizační, jako ředitel Nemocnice Blansko v roce 1986 – 1990 a v různých radách ČLK. Obdivujeme jeho neutuchající odborné nasazení a obětavost. Stále zůstává jednou z opor v našem úsilí poskytnout kvalitní péči pacientům a stálým členem týmu ortopedického oddělení, včetně výkonů na operačním sále.
Nemocnice Strakonice, a. s. nominuje:

Dětské centrum Jihočeského kraje, o. p. s. - Nemocnice Strakonice, a.s. nominuje na udělení ceny Ď Dětské centrum Jihočeského kraje, o. p. s. Strakonice, a to za významnou pomoc naší nemocnici v personálním zajišťování zdravotnických služeb prostřednictvím zajištění péče o děti našich zaměstnanců po celou jejich dvanáctihodinovou pracovní směnu v Dětské skupině. A za zajišťování hlídání dětí v dětském koutku Dětské skupiny pod dohledem odborného personálu po dobu ošetření rodičů v některém z ambulantních pracovišť nemocnice.
V posledních letech se řada zdravotnických zařízení potýká s významným nedostatkem zdravotnických pracovníků, jednak lékařů a zvláště pak sester a dalších nelékařských zdravotnických pracovníků. V této situaci jsme hledali pomoc i u našich zaměstnankyň – matek na rodičovské dovolené. Přesto, že některé z nich by byly bývaly ochotny nastoupit do zaměstnání i v ranějším věku svého dítěte, nemohly tak učinit, neboť ve Strakonicích ani v jejich blízkém okolí neexistovalo zařízení, ve kterém by bylo možno umístit děti od věku jednoho roku ani zařízení s rozšířenou dobou pobytu, pokrývající dvanáctihodinové směny rodičů.
Z tohoto důvodu jsme přivítali nabídku ředitele Dětského centra Jihočeského kraje, o. p. s., Strakonice, Mgr. Martina Karase na formu pomoci nemocnici tím, že by se tuto v regionu chybějící službu pokusili zajistit formou zřízení dětské skupiny v areálu nemocnice. V tu dobu se právě připravoval zákon o poskytování služeb péče o dítě v dětské skupině. Od slov nebylo daleko k činům.
Dětské centrum záhy vypracovalo projekt, jehož cílem bylo rozšíření služeb péče o dítě a tím tak zlepšit podmínky pro zaměstnanost žen i s dětmi nižšího věku. Dalším cílem projektu bylo zajistit rozšířenou provozní dobu této služby tak, aby matkám umožnila pracovat ve dvanáctihodinových směnách. Projekt byl vypracován a realizace připravena ještě dříve, než zákon vstoupil v účinnost. Po nabytí účinnosti zbylo zrealizovat ještě formální náležitosti včetně registrace a 1. 3. 2015 byl provoz zahájen. Dětská skupina Dětského centra Jihočeského kraje, o.p.s. Strakonice Srdíčko - zařízení péče o děti je novou službou této péče, jenž má pomáhat rodinám ke sladění rodinného a pracovního života a nám, jako nemocnici, pomáhá k posílení počtu personálu a tedy i k zajištění poskytování kvalitní zdravotní péče. Navíc, služeb dětské skupiny mohou využít kromě zaměstnanců Nemocnice Strakonice, a.s. i ostatní ženy z regionu, které takovou službu potřebují.
Filozofií Dětské skupiny Srdíčko je vytváření vztahu k přirozeným lidským potřebám jednotlivce, rozvoj komunikace, samostatnost a zdravé sebevědomí cestou přirozené výchovy. Činnost v Dětské skupině Srdíčko má charakter působení výchovy, vzdělávání a péče, klade důraz na socializaci dětí ve vrstevnické skupině s ohledem na individuální přístup pečujících osob k dítěti. Výsledkem je velká spokojenost matek, našich zaměstnankyň, které díky provozní době Srdíčka (5,45 – 18,15 hod.) mohou v klidu umístit své dítě do zařízení v místě pracoviště těsně před svojí pracovní dobou a nemusí si v odpoledních hodinách zajišťovat žádné náhradní řešení vyzvedávání dítěte ze školky. Pro nemocnici a její pacienty přináší snazší doplňování pracovníků k zajišťování služeb nemocnice možností usnadněné návratnosti žen ke své profesi.
Další službou poskytnutou Dětským centrem pro ambulantní pacienty je zajištění hlídání dětí v dětském koutku pod dohledem odborného personálu po dobu ošetření rodičů v některém z ambulantních pracovišť nemocnice. Dětským centrem poskytnuté služby, Dětská skupina a její dětský koutek, jsou dlouhodobého charakteru, což jejich význam ještě umocňuje Takovýto „dar“, který nám poskytlo Dětské centrum Jihočeského kraje, o. p. s. touto službou, nám v tuto dobu nemůže nahradit žádný jiný dar finančního charakteru. Tak tedy velké Ď.
doc. MUDr. Samuel Vokurka, Ph.D. nominuje:

Pacientské sdružení LYMFOM HELP, z.s. - Od roku 2005, z iniciativy bývalých pacientů, Lymfomhelp ve spolupráci se zdravotníky, představuje program všestranné podpory, edukace a rekondice a zázemí pro pacienty s lymfomem (zhoubným nádorem uzlin) a jejich blízké s dostupností v rámci celé republiky.
Věra Kubešová nominuje:

MUDr. Zdeněk Bytel, chirurg - Primář chirurgického oddělení Klatovské nemocnice doktor Zdeněk Bytel je dobrým lékařem s lidským přístupem k pacientům a je považován za člověka s vysokými morálními hodnotami. Měla jsem možnost jej poznat osobně už před osmi roky, kdy jsem byla na operaci karcinomu prsu a jsem stále tady… Pochvala patří i všem sestřičkám z chirurgického oddělení, které jsou úžasné a starají se o vás s patřičnou péčí.
Mgr. Jana Richterová nominuje:

MUDr. Libor Anděl, gynekolog - Lékař – profesionál, s lidským přístupem a pochopením. Tentýž přístup uplatňuje i jeho pravá ruka – ženská sestra v ordinaci. Kromě svojí ordinace pracuje i jako externí pracovník v Mulačově nemocnici v Plzni. Díky němu přišlo na svět mnoho dětí a pacientky s gynekologickými problémy byly odeslány na včasné zákroky. Velmi oblíbený pro svůj přístup a skromnost mezi pacientkami. Není divu, že kapacita jeho ordinace je zcela plná.



  nahoru   |   domů
     produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz