www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

N O M I N A C E
Celostátní nominace 2022
   - Národní divadlo
   - Divadla v ČR
   - ZOO Praha
   - Zoologické zahrady
   - Podpora a rozvoj zdravotních programů...
   - Nadace, hospice, charitativní organizace
   - Kultura, školství
   - Muzea, hrady a zámky, památky...
   - Útulky - cena pejska Gumpa
   - Životní prostředí
   - Cena Ď "fair play" Z. H. Edlové v oblasti sportu
   - Dětské domovy a ústavy sociální péče
   - Domovy pro seniory a ústavy sociální péče
   - ti, bez kterých by to nešlo...
   - Hnutí na vlastních nohou Stonožka
   - Morální vzor
   - Cena Ď veřejnosti
   - za přínos pro českou potravinu 2022
   - GRAND PRIX Ď 2022
Krajské nominace 2022
Městské nominace 2022
 

C E L O S T Á T N Í   N O M I N A C E /  CENA   Ď   2022
DOBRODINCI  A  MECENÁŠI  ÚTULKŮ  PRO  PSY  
CENA  Ď  PEJSKA  GUMPA


Jaroslava Voltrová, Městský útulek Mariánské Lázně nominuje:

Petra Charvátová - Ráda bych nominovala na cenu Ď naši dlouholetou dobrovolnici Petru Charvátovou, která k nám dojíždí několikrát týdně a to z patnácti kilometrové vzdálenosti. Věnuje se našim pejskům, projevuje jim lásku a péči, pomáhá nám se socializací, dělá pro nás každoročně sbírku, pomáhá nám s FB stránkami. Prostě je to naše zlatíčko a je třeba jí za všechno moc poděkovat!

Adéla z útulku AniDef, z.s., Žim nominuje:

Jarmila Sobecká Halířová - Jarmila je úžasný člověk, který rozumí naprosto psům, jezdí za námi ve volném čase i s rodinou a chodí s našimi psy na vycházky i s problémovými. Přináší do útulku extrémně mnoho energie, vzdycky nás hrozně nabije a je úžasný parťák, pro spousty našich chlupáčů. Moc jí děkujeme.
Tato textová nominace má i svou video verzi na FB, kde může navíc získat i cenu veřejnosti.

Dana Sršňová - Dana je další úžasný člověk, který by pro útulek dýchal, podporuje nás i finančně. Tráví zde neskutečně mnoho času, chodí ven se psy, pomáhá uklízet a co je třeba udělá... Moc ji děkujeme.
Tato textová nominace má i svou video verzi na FB, kde může navíc získat i cenu veřejnosti.

Mgr. Vendula Wolfová a fenka Šašinka, Psí senioři v nouzi, z.s. nominuje:

Lída Dědečková - S psí psycholožkou fenkou Šašinkou jsem se rozhodla nominovat na cenu Ď paní Lídu Dědečkovou. Lída je jedna z našich nejstálejších „dočáskářek“. Vystřídalo se u ní na 35 pejsků a jelikož všichni asi víme, co taková dočasná péče obnáší, že to není jenom „hraní si s pejskem“, ale je to opravdu docela náročné. Nikdy Lída pejska nevrátila, nemuseli jsme ho přesouvat jinam, vždy zvládla i problémové psy, dokonce jeden hodně „hodně kousavej“, jí zůstal v doživotní péči, že už se nikam přesouvat nebude. Lída nikdy neodmítne naší žádost o umístění psa, nikdy neměla pauzu, prostě Lída jede! Neustále je u ní jeden a někdy jsou u ní až tři svěření psi. I když byla nemocná, po operaci, i tak pomáhala. Je to náš srdcař: „Lído, my Ti děkujeme! Tobě i celé Tvé rodině! Věříme, že tuhle nominaci si určitě zasloužíš!“
Tato textová nominace má i svou video verzi na FB, kde může navíc získat i cenu veřejnosti.

Veronika Hájková, organizace Se psem mě baví svět nominuje:

Jarmila Boginská, Javornické čumáčci, z.s. - Spolupracuji s mnoha útulky, organizacemi, spolky…, takže, když jsem měla přihlásit 2 nominace na cenu Ď, tak mi to přišlo úplně nepředstavitelné, protože všechny, co znám, pracují perfektně a člověk by se všem, měl jedině poklonit. Pak jsem si ale uvědomila, že jsou dvě organizace, na které myslím v poslední době hodně často. Ta jedna je „Psí senioři v nouzi“, kde Vendulka Wolfová dává šanci pejskům, kteří mnohdy utečou opravdu od injekce u veterináře, protože jsou staří, osiřelí, nemocní. Druhá organizace, která mi leží v hlavě, jsou „Javornické čumáčky“, kde Jarmila Boginská pracuje, co se týká naší problematiky, dle mého soudu, v takovém „Bohem zapomenutém kraji“, navíc je na všechno sama. Těmto dvěma organizacím bych chtěla poděkovat za jejich záslužnou obětavou práci, kterou nemají pro konkrétní specifika podmínek snadnou, ale přesto ji s láskou zvládají perfektně.
Tato textová nominace má i svou video verzi na FB, kde může navíc získat i cenu veřejnosti.

Veronika Hájková, organizace Se psem mě baví svět nominuje:

Mgr. Vendula Wolfová, Psí senioři v nouzi, z.s. - Spolupracuji s mnoha útulky, organizacemi, spolky…, takže, když jsem měla přihlásit 2 nominace na cenu Ď, tak mi to přišlo úplně nepředstavitelné, protože všechny, co znám, pracují perfektně a člověk by se všem, měl jedině poklonit. Pak jsem si ale uvědomila, že jsou dvě organizace, na které myslím v poslední době hodně často. Ta jedna je „Psí senioři v nouzi“, kde Vendulka Wolfová dává šanci pejskům, kteří mnohdy utečou opravdu od injekce u veterináře, protože jsou staří, osiřelí, nemocní. Druhá organizace, která mi leží v hlavě, jsou „Javornické čumáčky“, kde Jarmila Boginská pracuje, co se týká naší problematiky, dle mého soudu, v takovém „Bohem zapomenutém kraji“, navíc je na všechno sama. Těmto dvěma organizacím bych chtěla poděkovat za jejich záslužnou obětavou práci, kterou nemají pro konkrétní specifika podmínek snadnou, ale přesto ji s láskou zvládají perfektně.
Tato textová nominace má i svou video verzi na FB, kde může navíc získat i cenu veřejnosti.

Hana Dědochová, vedoucí útulku v Olomouci při Lize na ochranu zvířat ČR, organizace Olomouc nominuje:

Martina Schneiderová - rádi bychom nominovali na cenu Ď některé z našich dobrovolníků. Je velmi těžké někoho vypíchnout, za ty roky je takových dobrodinců ohromná spousta a všem patří dík. Někdo venčí pejsky, někdo pomáhá s obnovou areálu, někdo pomáhá finančně. Je velmi těžký zvolit jen někoho. Nakonec jsme se ale rozhodli a rádi bychom nominovali paní Martinu Schneiderovou, která obětavě chodí na procházky s buldokem Jackem, koupe ho a dává mu lásku, k tomu nám pomáhá i s dalšími psy. Za to jí moc děkujeme, protože to dělá v rámci svého volného času, který by mohla užít jinak. Ještě bychom chtěli nominovat paní Milenu Sotolářovou, která zorganizovala partu holek, jež pro nás čtvrtým rokem pomáhají s propagací našich potřeb, dělají nám kalendáře, plakátky, čímž nám ohromně pomáhají, protože jak kočky, tak psi, mají daleko větší šanci najít nový domov.
Tato textová nominace má i svou video verzi na FB, kde může navíc získat i cenu veřejnosti.

Milena Sotolářová - rádi bychom nominovali na cenu Ď některé z našich dobrovolníků. Je velmi těžké někoho vypíchnout, za ty roky je takových dobrodinců ohromná spousta a všem patří dík. Někdo venčí pejsky, někdo pomáhá s obnovou areálu, někdo pomáhá finančně. Je velmi těžký zvolit jen někoho. Nakonec jsme se ale rozhodli a rádi bychom nominovali paní Martinu Schneiderovou, která obětavě chodí na procházky s buldokem Jackem, koupe ho a dává mu lásku, k tomu nám pomáhá i s dalšími psy. Za to jí moc děkujeme, protože to dělá v rámci svého volného času, který by mohla užít jinak. Ještě bychom chtěli nominovat paní Milenu Sotolářovou, která zorganizovala partu holek, jež pro nás čtvrtým rokem pomáhají s propagací našich potřeb, dělají nám kalendáře, plakátky, čímž nám ohromně pomáhají, protože jak kočky, tak psi, mají daleko větší šanci najít nový domov.
Tato textová nominace má i svou video verzi na FB, kde může navíc získat i cenu veřejnosti.

Kateřina Tušilová, členka Kolegia ceny Ď v Písku nominuje:

Eva Hulcová - Upřímně a ráda na cenu Ď nominuji paní Evu Hulcovou, která už deset let provozuje kočičí útulek v Písku, aby těmto nádherným, ale často opuštěným a nemocným tvorům, dopřála naději na lepší budoucí život. Jejíma rukama ji prošlo tolik koček, že se jejich počet dá již vyjadřovat číslovkou v „tisících“. Každé zajistí zázemí, jídlo, zdravotní péči a hlavně i pocit, že nejsou na světě marně, že se někdo umí radovat z jejich života. Nadšení s ní sdílí i její partner, který pro tohle poslání dělá také maximum. Od roku 2018 pak společně provozují Kočkavárnu, kam si zajdete do nádherného útulného prostředí na kafe, sklenku vína, posedět, popovídat s přáteli a současně se nechat obklopit poklidnými, vyfešíkovanými kočkami, které si tu pohodově hrají, leží, prochází se, nechají se pohladit a odmění se vrněním. Nedá se říct, že je paní Hulcová „majitelka útulku a kavárny“, ale spíš, „majitelka starostí“, které zvládá jen pro osobní nadšení a co se týká kavárny, tak ta je jen „výkladní skříní“ všech starostí, které avšak navenek vyhlížejí, jakože nejsou, protože paní Hulcová do své práce dává srdíčko. A když řeknu „práce“, není to přesné. Je to nekonečná činnost, jejíž smyslem je najít kočičkám domov a k tomu dělat osvětu na veřejnosti s tím, že by se měla patřičná kompetentní místa možná víc snažit opuštěným kočičkám pomáhat a také by ti, kteří kočky bez rozmyslu ve velkém rozmnožují, měli zamyslet, zda činí dobře. Kočka není věc. Je to citlivý tvor a snem paní Hulcové je, že tak ji budou vnímat úplně všichni lidé…
Tato textová nominace má i svou video verzi na FB, kde může navíc získat i cenu veřejnosti.

Eliška Vafková, majitelka psího hospice „Dejte nám šanci“ nominuje:

Radka Plchová - Když potřebuji pejsky z našeho psího hospice „Dejte nám šanci“ dopravit k veterinářům, což někdy zabere mnoho hodin, potřebuji mít jistotu, že o hospic a jeho pejsky bude co nejlépe postaráno. Tu mi dává dobrovolnice Radka Plchová, která u nás tráví strašně moc času, vlastně téměř veškerý svůj volný čas, vždyť často si bere volno ze svého zaměstnání, aby mohla být u nás a starat se o naše psy, když potřebuji někam odjet na více než 2 hodiny, což je to, co mi neskutečně pomáhá, protože tím, že máme doma staré, nemocné a handicapované psy, kteří potřebují léky a v podstatě neustálou péči, tak já bych nemohla nikam odjet. Když potřeba vyvstane, vím, že je tady RADKA, která přijede, zodpovědně se o ně postará, dá jim léky, atd., takže mohu bez stresu odjet a vědět u toho, že je u psů ten pravý člověk. Věřím, že si Radka ocenění cenou Ď zaslouží, protože je pro náš hospic moc moc důležitá.

Renata Vozková - Nominuji na cenu Ď - DOBROU DUŠI našeho psího hospice Renatu Vozkovou, která nám léta moc pomáhá. Jednou k nám zavítala náhodně na „den otevřených dveří“ a defacto už tady zůstala. Začala se mnou „venčit“, na svá bedra převzala pořádání aukcí, vyřizování kalendářů a dnes je to ve fází, že se mnou „obráží akce“, kam jezdíme. Dnes je mi tak nablízku svou pomocí, jako člověku pracovně „roztěkanému“, že je nejen „moje pravá ruka, ale také ta, jež mi vnáší do práce řád (vede mi s nadsázkou řečeno „pracovní diář“), připomíná mi, co jsem komu kde slíbila. Za všechno, co dělá pro náš hospic, psy a pro mne, ji musím moc ráda poděkovat, poněvadž bez ní by náš hospic „Dejte nám šanci“ nefungoval, jak funguje: „Renčo, i kdybys náhodou cenu Ď nezískala, tak velikánské Ď a kopec čokolády máš u mě, mám Tě moc ráda!“

Filip Rožek, zakladatel organizace Se psem mě baví svět nominuje:

MVDr. Pavlína Lukšovská - Nominuji MVDr. Pavlínu Lukšovskou z veterinární kiniky v Praze Krči IVET, která se se svým týmem stará nejen o psy v naší péči, ale i o psy organizace Dočasky DeDe i některé další. Nikdy neodmítnou ošetření ani závažnou operaci uprostřed noci, poskytují těm psím bezdomovcům a vyděděncům nadstandardní péči, jako by byli psi arabských šejků. Navíc za velmi příznivé ceny.

  nahoru   |   domů
     produkce: +420/774 419 696                                       pořadatel: +420/608 702 768                                       cena-d@centrum.cz                                       www.cena-d.cz