www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Děje se...
...novinky ceny Ď


Díky nim...
...rubrika o lidech okolo ceny Ď


Dějiny ceny Ď...
...historky a vzpomínky okolo ceny Ď


 

Novinky 19. ročníku ceny Ď / 3. díl

„Už můžete vybírat z prvních nominací na cenu Ď…““

Do finálové ceremonie na Nové scéně Národního divadla dne 14. června 2019 zbývá dost času na to, aby se stihlo sejít přemnoho krásných nominací na cenu Ď, jejíž devatenáctý ročník je v plném proudu. Vloni bylo přihlášeno na 300 nominací. V tuto chvíli máme letos přihlášeno nominací 30 a každým dnem budou přicházet další až do uzávěrky v dubnu.

Každá nominace, pokud je přihlášena včas před konáním krajského kola, má šanci získat jednu ze 14 krajských cen Ď. Krajská kola tradičně organizujeme po celé ČR. V krajských kolech nerozlišujeme kategorie. Všechny soustředěné nominace v daných krajích mají rovnou šanci získat krajskou cenu Ď na základě rozhodnutí krajského Kolegia (v každém kraji funguje samostatné nezávislé Kolegium složené z místních osobností nebo osobností majících vazbu na tento kraj – celkem v krajských Kolegiích rozhoduje o udělených cenách na 130 osobností).

Přehled krajských Kolegií najdete pro zajímavost zde:
http://www.cena-d.cz/krajskakolegia2019.html

Po konání krajských kol, bez ohledu na jejich výsledky, všechny krajské nominace automaticky postupují do finálového kola v Praze, kde rozhoduje celostátní Kolegium. Jeho složení můžete pro zajímavost vidět zde:
http://www.cena-d.cz/kolegiumcelostatni.html

Ve finále jsou již všechny nominace roztříděny do svých kategorií. Například mecenášové a dobrodinci divadel do kategorie „DIVADLA“ a v tomto duchu další nominace do kategorií – zoologické zahrady, památky, sociální ústavy, dětské domovy atd. Pro zajímavost se můžete podívat na přehled kategorií zde:
http://www.cena-d.cz/kategorie.html

Každý, kdo se účastnil krajského kola, ať už získal krajskou cenu Ď nebo ne, má tedy šanci dle rozhodnutí celostátního Kolegia obdržet jednu z celostátních cen Ď. Ovšem na závěr ceremonie jsou na scénu pozvaní všichni krajští držitelé cen Ď – tedy 14 vítězů z krajů, kteří jsou představeni a jednomu z nich na základě rozhodnutí celostátního Kolegia je poté předána hlavní cena ceremonie: „GRAND PRIX Ď 2019“.

Všechny krajské ceny Ď a celostátní ceny Ď jsou ze skla a vyrábí je exkluzivně sklárna ARTCRISTAL BOHEMIA Velký Osek (manželé Machálkovi, příznivci ceny Ď po řadu let).

Hlavní GRAND PRIX Ď má podobu originál obrazu od Martina Vavryse, každým rokem jiného, ale vždy s vmalovaným logem ceny Ď (letící písmeno Ď). Autorem loga je právě Martin Vavrys, který cenu Ď osobně podporuje od roku 2010.

A jak můžete přímo Vy ovlivnit cenu Ď?

Letos je na světě nová kategorie ceny Ď. Kromě všech stávajících, bude na Nové scéně ND dne 14. 6. 2019 předána také „cena Ď veřejnosti ČR“ a to na základě hlasování uživatelů facebooku. Hlasování probíhá formou „sdílením jednotlivých nominací“ na profilu ceny Ď na FB zde:
https://www.facebook.com/Cena-%C4%8E-2076820282434424/?modal=admin_todo_tour

V této nové kategorii jsou všechny nominace bez ohledu na kategorie, do nichž již byly začleněné. Tedy ze všech příchozích nominací veřejnost vybere jednu jedinou k ocenění (dříve to fungovalo podobně s cenou Ď ČRo Dvojka, kdy o udělené ceně hlasovali rozhlasoví posluchači).

Právě na profilu ceny Ď na FB si můžete všechny nominace pročíst a těm, které vás opravdu zaujmou, můžete dát Váš hlas (klidně vícero hlasů, když Vás zaujme více nominací – hlasem vyjadřujete svůj obdiv nominovanému). Hlas dáte tak, že si vybranou nominaci nasdílíte na Váš FB profil. Která nominace bude mít nejvíc sdílení, ta cenu získá (v případě nerozhodnosti apod., rozhodne Kolegium).

Nominace na profilu ceny Ď budou postupně přibývat, kdo nominuje dřív, má výhodu, že jeho nominace je na FB zveřejněna déle. Pokud máte nápad, že byste rádi také někoho nominovali na cenu Ď, pak nominační tabulka je na webu ceny Ď ke stažení na www.cena-d.cz

Děkujeme všem za nominace, všem za hlasování, všem partnerům za podporu ceny Ď, všem spolupracovníkům za úžasnou pomoc a moc se těšíme, jak nás všechny letos zase bude cena Ď bavit.

Cena Ď


Cena Ď8. 2. 2019 Richard Langer

Foto – ilustrativní z minulých ročníků…, archiv ceny Ď


  nahoru   |   zpět

     produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz