www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Realizovaná krajská kola 2015
Krajské nominace 2015:
   - Jihočeský kraj
   - Jihomoravský kraj
   - Karlovarský kraj
   - Královéhradecký kraj
   - Liberecký kraj
   - Moravskoslezský kraj
   - Olomoucký kraj
   - Pardubický kraj
   - Plzeňský kraj
   - region hl.m. Prahy
   - Středočeský kraj
   - Ústecký kraj
   - kraj Vysočina
   - Zlínský kraj
Krajská Kolegia 2015
Krajská kola další ročníky
 

K R A J S K É   N O M I N A C E / O L O M O U C K Ý   K R A J -   CENA Ď   2015


Občanské sdružení Pro radost, Olomouc nominuje:

Ing. Arch. Ladislav Opletal - Kulturní a společenské centrum ArtUm - Bez podpory Architekta Opletala by nemohlo vzniknout nové kulturní centrum, které má za cíl oslovit občany Olomouce a celého regionu nejen kulturním programem, ale i výchovnými koncerty, přednáškami, podporou dětského diváka a mládeže přímou účastí na rozvoji kultury ducha a rodiny s dětmi při víkendových programech, folklórní soubory, ochotnická divadla a ukázky z historie tohoto města.
Dětský domov a Školní jídelna, Hranice nominuje:

Nadační fond Albert - Podpora z Nadačního fondu Albert je pro děti z DD velmi významná. Díky ní mohou navštěvovat různé volnočasové aktivity (zájmové kroužky, ZUŠ), z této dotace můžeme dětem uhradit i koupi hudebního nástroje, v našem případě příčná flétna, altová flétna. Dále je projekt zaměřen i na sportovní vyžití dětí jako plavecké výcviky, lyžařské výcviky a vzdělávací akce formou exkurzí. Zahrnut je i svářečský kurz pro učně v hodnotě cca 8 tis. Kč., což by si DD ze svých provozních prostředků nemohl dovolit. Celkem nám byl schválen příspěvek na realizaci projektu ve výši 50 tis. Kč. Nominuji tuto nadaci i proto, že podporuje i další dětské domovy a neziskové organizace a jen letos rozdělil mezi ně celkem 3 214 600. A to je jen v letošním roce. Co by bylo jinak, kdyby…. Děti by nemohly navštěvovat kroužky, sportovní oddíly, ZUŠ dle vlastní volby, tak jak je uvedeno výše. Vyhledávali bychom především ty aktivity, které si můžeme dovolit bez ohledu na zájem dítěte. Pokud bychom jim to platili z provozu, pocítili bychom to zase na druhé straně. Je třeba obnovovat nábytek, který je 30 let starý, platíme dětem letní i zimní pobyty v době prázdnin, provoz budovy atd. Tato podpora není první, již v minulých letech Nadační fond Albertu podpořil volnočasové aktivity dětí a také získání řidičských průkazů. Za nás patří velké Ď právě Nadačnímu fondu Albert.
Maltézská pomoc, o. p. s., středisko Šumperk nominuje:

Dominik Prokop - Dobrovolník Dominik pracuje v akreditovaném dobrovolnickém programu pod vysílající organizací Maltézská pomoc, o. p. s. od 1. 10. 2013 dosud. Ve svém volném čase se věnuje skupinovým aktivitám s dětmi z dětského domova v Šumperku, doprovází je na výlety, plavání, do kina, na maškarní bál, hraje s nimi fotbal. Je jim velkým kamarádem, který dovede zahrát vlka v adventní pohádce O červené Karkulce, rozdat jako Mikuláš nadílku a také opéct klobásku na ohni, naučit pár nových temp v bazéně, nebo popovídat si na výletě vláčkem na nové hřiště… Děti milují jeho pragmatický humor a také poctivost, s jakou k dobrovolnictví s dětmi přistupuje. Sám o sobě skromně říká: „Kdyby takto uvažoval každý, změnil by se svět.“ Dominika si velmi vážím pro jeho upřímné a přímé jednání a také kreativitu, se kterou přistupuje k trávení času s dětmi. V minulém roce strávil s dětmi více jak 50 hodin.

Věra Švubová - Dobrovolnice Věrka je zapojena do stejného projektu jako Dominik. Její aktivity v dobrovolnickém programu s dětmi jsou více zaměřeny na individuální práci s dítětem, dochází do dětského domova každý týden a určenému dítěti se věnuje jako „teta“. Za minulý rok strávila s dětmi více jak 100 hodin dobrovolnické služby, svému malému svěřenci věnovala do života pravidelnou pozornost, čtení z knížek, návštěvu cukrárny, kina, karnevalu pro děti i Mše svaté. Sama je maminkou dvou dnes již starších dětí a dobrovolnictvím smysluplně naplňuje čas svůj i dětí. Pomáhá také při skupinových aktivitách s dětmi, hraní pohádek, doprovod na výlety… Věrky si velmi vážím jako člověka, který má vždy na paměti radost druhých lidí jako naplnění té vlastní.

Magdaléna Valentová - Dobrovolnice Majda je velmi zapojeným členem našeho malého týmu. V programu je od 1. 3. 2014, za dětmi dochází pravidelně každý týden a také na všechny skupinové aktivity. Její náplní je doprovod holčiček předškolního věku na cvičení, to činí každou středu, k tomu aktivně vymýšlí další programy, výlety, plavání, dětské dny, karnevaly, doprovody do kina atd. Umí citlivě navázat kontakt s dětmi, její Terezka jí pozná už i v masce babičky v adventní pohádce, nebo anděla na Mikuláše. Je velmi spolehlivá, vždy plná humoru a trpělivosti. Majdalenky si vážím pro vše výše uvedené, ale nejvíce pro její skvělé nápady a nestrannost, s jakou přistupuje k dětem bez rozdílu pohlaví, rasové příslušnosti, zdravotního omezení…
Domov důchodců Šumperk nominuje:

Dobroslava Krejčí - Paní Dobroslava Krejčí dochází do Domova důchodců Šumperk, p. o., již od roku 2011. Její dobrovolnická činnost začala poněkud neobvykle – na jednom z oddělení domova měla maminku, která si přála k narozeninám zahrát na kytaru. Její „vystoupení“ zaslechli pracovníci oddělení a poprosili ji, zda by nezahrála občas i ostatním uživatelům. Od té doby docházela paní Krejčí za maminkou vždy s kytarou a hrála i ostatním uživatelům oddělení. Oficiálním dobrovolníkem se stala až o rok později, po úmrtí maminky. Pravidelně docházela na oddělení, kde hrála pro větší a větší skupinu uživatelů. V jejím repertoáru byly především písně lidové, které byly obecně známy a které si společně s ní mohli zazpívat všichni. Po krátké době byla dotázána koordinátorkou dobrovolníků, zda by nechtěla hrát i ošetřovatelskému oddělení. Paní Krejčí souhlasila, a tak se její působení rozšířilo o další uživatele. V současné době dochází paní Krejčí do domova každé pondělní odpoledne. Nejprve jde zahrát uživatelům na ošetřovatelské oddělení a pak pokračuje na oddělení, kde začínala. Uživatelé se na ni těší a pokud z nějakého důvodu nemůže přijít, tak se ptají, jak se má a kdy přijde. Jednou za čas je pořádáno i veřejné vystoupení s paní Krejčí ve společenském sále, kam přijdou i další uživatelé domova. Tato akce je v domově velmi oblíbená. V minulém roce paní Krejčí strávila s našimi uživateli více než 130 hodin. Přístupu paní Krejčí si velice vážíme a touto nominací bychom jí chtěli poděkovat za její ochotu a čas, který věnuje uživatelům našeho zařízení.
JITRO Olomouc, o.p.s. nominuje:

GLOBUS Olomouc - Dlouholetá podpora sociální služby pro děti i dospělé s mentálním a kombinovaným postižením, navštěvující denní stacionář JITRO - Hypermarket GLOBUS již mnoho let podporuje naši organizaci JITRO Olomouc, o.p.s., která poskytuje sociální službu dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením a s poruchou autistického spektra. Jsme neziskovou organizací s více než dvacetiletou tradicí. Jako sociální služba jsme závislí na dotacích ze státního rozpočtu a finančních darech. GLOBUS Olomouc nám umožňuje prezentovat ve svých prostorách činnost naší organizace a realizovat veřejnou sbírku formou umístění pokladničky do které mohou zákazníci GLOBUSU přispět finančním darem.
Dvakrát do roka pořádáme tradiční JARMARK (velikonoční a vánoční). Představují se na něm řemeslníci a lidoví tvůrci, kteří v areálu JITRA prodávají své výrobky. Také naši klienti mají možnost představit své výrobky zhotovené v dílnách stacionáře. Návštěvníci JARMARKU už si zvykli na to, že si mohou poslechnout cimbálovou hudbu a že jim můžeme nabídnout občerstvení získané jako sponzorský dar z GLOBUSU Olomouc. Bez vynikajících uzenářských výrobků z GLOBUSU Olomouc, na kterých si mohou pochutnat i lidé s bezlepkovou dietou, by JARMARK nebyl JARMARKEM.
Chtěli bychom i touto cestou GLOBUSU Olomouc za dlouholetou pomoc poděkovat.

Ing. Marta Urbánková - dobrovolnická činnost pro děti i dospělé s mentálním a kombinovaným postižením, navštěvující - Ing. Marta Urbánková již několik let působí jako dobrovolnice v naší organizaci JITRO Olomouc, o.p.s., která poskytuje sociální službu dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením a s poruchou autistického spektra.
Paní Urbánková byla členkou skupiny dobrovolníků z Moravské vodárenské, a.s., kteří zdarma pomáhali při venkovní úpravě areálu JITRA Olomouc, o.p.s. Při té příležitosti projevila zájem působit v naší organizaci častěji jako dobrovolnice i sama. Teď nám již několik let pomáhá při činnostech podporujících sociální začleňování našich klientů a rozvoj jejich zájmových aktivit. Učila klienty vařit nebo péct speciality hanácké kuchyně, připravila zajímavé přednášky např. o koloběhu vody v přírodě, klienti si mohli vyzkoušet, jak se zjišťuje tvrdost vody apod. Všechny tyto akce se setkávají s velikým ohlasem a naši klienti se na paní Martu Urbánkovou vždy velmi těší.
Ing. Urbánková pracuje jako technolog specialista na čistírně odpadních vod. Jejím zaměstnavatelem je VEOLIA, a.s. Tato firma má dotační program, jehož prostřednictvím může každý zaměstnanec, který se ve svém volném čase věnuje dobrovolnictví, vypracovat projekt veřejně prospěšného významu a v případě jeho úspěšnosti tak finančně podpořit činnost vybrané organizace. Paní Marta Urbánková vypracovala projekt „Jednou budu vařit sám“ a úspěšně se s ním zúčastnila výběrového řízení na Minigrant VEOLIE. Umožnila nám tak rekonstruovat kuchyň v prostorách cvičného bytu denního stacionáře a nabídnout tak lidem s mentálním postižením možnost získávat a uplatňovat dovednosti potřebné v každodenním životě. Chtěli bychom paní Martě Urbánkové za její nezištnou pomoc i touto cestou poděkovat. Denní stacionář JITRO.
SPOLU Olomouc, spolek nominuje:

Hana Nepejchalová - Koordinace Festivalů tvořivosti a fantazie pro lidi se zdravotním postižením i bez – FIMFÁRUM v Olomouci, pomoc lidem v tíživé životní situaci, zastupování potřeb osob s mentálním postižením na úrovni kraje - Paní Hana Nepejchalová se od samého počátku v roce 1997 každoročně podílí na organizaci víkendového inkluzivního festivalu FIMFÁRUM, posledních 14 let je jeho „motorem“ a hlavní organizátorkou. Každoročně připravuje projekty, mobilizuje a koordinuje tým nadšenců a dobrovolníků, kteří připravují tvořivé aktivity a bohatý doprovodný program, který vytváří prostor pro společné zážitky a vzájemné poznávání lidí s mentálním postižením i bez. Pomáhá tak překonávat bariéry a předsudky. Přesto, že se stará o syna se zdravotním postižením, několikrát nezištně pomohla s péčí o dítě a s překonáním nejtěžších chvil jiným rodičům, kteří se ocitli v těžké životní situaci po úmrtí partnera. Je též aktivní členkou spolku SPOLU Olomouc, který založili rodiče dětí s mentálním postižením v roce 1995. Dlouhá léta zastávala funkci revizorky, nyní je členkou výboru spolku.
Ve prospěch lidí se zdravotním postižením se angažuje také v rámci Národní rady osob se zdravotním postižením, je členkou výboru NRZP Olomouckého kraje a je též členkou pracovní skupiny k problematice Krajského plánu vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením.
Hospic na Svatém Kopečku, Olomouc nominuje:

Marie Čamachová - Marie Čamachová působí v Hospici na Svatém Kopečku jako dobrovolnice, jelikož chtěla být v důchodu užitečná. „Řekla jsem si, že když jsem celý dosavadní život věnovala rodině, sobě a práci, tak teď můžu zase pomoci někomu jinému.“, popisuje své rozhodnutí věnovat se dobrovolnictví.
V rámci svého pravidelného docházení již několik let navštěvuje nevyléčitelně nemocné klienty hospice. Její činnost není na první pohled ničím zvláštní, přesto je jedinečná. Čas, který zde stráví, věnuje rozhovorům, ale i pobytu u lůžka těch, kteří již nejsou schopni verbálně komunikovat. Nemocné nebo i umírající drží za ruku, otírá čelo chladnou žínkou, zpívá, povídá, trpělivě naslouchá jejich trápení a starostem… Sama o roli dobrovolníka v hospici říká následující: „My k nemocným lidem přeci jen nemáme tak blízký vztah, možná proto jsme jako dobrovolníci schopni dát lidem víc. … Většina lidí má pocit, že musí mluvit, že je to prázdné, když nikdo nic neříká. Přitom nejdůležitější je sednout si, chytit klienta za ruku a jenom prostě být…“
Své zážitky a zkušenosti popsala v krátkých příbězích, které jsou moudré, poučné, někdy i humorné, ale hlavně ukazují na to, co je v životě důležité. Brožurku Příběhy z hospice vydala vlastním nákladem.

Lenka Spáčilová - Lenka Spáčilová působí v Hospici na Svatém Kopečku jako dobrovolnice. V rámci svého pravidelného docházení navštěvuje nevyléčitelně nemocné klienty hospice. Přestože má sama handicap ve formě postižení zraku, nebrání jí to v tom, aby nemocným zpříjemňovala jejich pobyt, vyslechla jejich trápení, povzbudila slovem či pohlazením nebo třeba zazpívala jejich oblíbenou písničku. Jak sama říká, dokáže poznat náladu klienta podle tónu jeho hlasu. V návštěvách jí nebrání ani to, že musí dojíždět ze vzdáleného města a vlivem svého handicapu tak překonávat mnohé překážky, které jsou pro zdravé lidi těžko představitelné.
Do hospice chodí společně se svým kamarádem asistentem, který také působí jako dobrovolník a v doprovodu svého asistenčního psa Jacka. I ten je u klientů vítaným společníkem, jelikož Lenka jej využívá při kontaktu s klienty, což přispívá k jejich psychické pohodě. Lenka je velmi společenská, příjemná a klienti i personál ji mají rádi a obdivují její chuť pomáhat druhým i přesto, že je nevidomá.
Maltézská pomoc, o. p. s. , Olomouc nominuje:

Klára Deutschová - Dopisování s vězni - Klára Deutschová patří mezi komunikativní a poctivé dobrovolnice v projektu dopisování s vězni. V rámci daného projektu dobrovolnice naplňuje jeho cíle, jako je psychická pomoc a především podpora v podobě pravidelné korespondence po dobu, kdy je klient ve vězení. Je v něm zapojená více než 5 let a v jeho průběhu nebyl problém jak v komunikaci, tak účasti na supervizích setkání, mnohdy individuálních z důvodu zájmu o klienta a řešení problému, který se v průběhu dopisování vyskytl. Přínos této dobrovolnice spočívá zejména v upřímném zájmu o osoby ve výkonu trestu, který je v dnešní společnosti tabu. Dobrovolnice studuje charitativní a sociální práci a i v rámci tohoto oboru má sociální cítění, empatii a ví, jak reagovat a komunikovat s těmito osobami, což je velký přínos jak pro tento projekt, tak pro organizaci Maltézská pomoc.

Petra Kvítková - Dobrovolnický program Pomoc osamoceným seniorům a osobám se zdravotním postižením - Petra je dlouhodobým dobrovolníkem v programu Pomoc osamoceným seniorům a osobám se zdravotním postižením v olomouckém centru Maltézské pomoci a to od dubna 2013. Po celou dobu tráví čas s 90 letou paní, se kterou se vídají pravidelně jednou týdně 2 hodiny. Společný čas tráví hlavně povídáním – o životě, o rodině, o svých zájmech, o starostech. Když to počasí a zdravotní stav seniorky dovolí, za pomoci invalidního vozíku vyrazí ven, dlouhé dny doma o samotě jsou přerušeny osvěžující procházkou mezi lidmi na čerstvém vzduchu. Radost způsobí i návštěva obchodu, paní si může zboží sama vybrat a podívat se po novém. Velikým potěšením je pro seniorku návštěva, na kterou Petra přijde se svým psem, to je pak radosti.
Je nesporné, že bez Petry by se paní na vzduch a mezi lidi nedostala, nemohla by se potěšit s němou tváří, hlavně by si neměla s kým popovídat, cítila by se sama mnohem víc. Petřina ochota věnovat osamocenému člověku svůj čas a energii dává paní možnost sdílet s někým svoje radosti i starosti. Je jisté, že se na společná setkání obě upřímně těší a vzájemně se obohacují.
Petra řekla:
„Nejvíc mě překvapilo, že věkový rozdíl 60 let nejde téměř vidět. To, že je člověku 90 let, nemůže téměř chodit a potřebuje pomoc v mnoha ohledech neznamená, že nám nemá co dát. Pro mě je obdivuhodné to, s jakým humorem, nadsázkou a moudrostí se navzdory všem příznakům stáří dokáže k životu stavět "moje seniorka". A jak mě občas školí svými nadčasovými a trefnými postřehy, až se nestačím divit. Je to pro mě velkou inspirací a vím, že až mně bude 90 let, chtěla bych být tak pozitivní jako ona. Možná jsem měla velké štěstí, ale věřím, že takových je víc. Já se setkala s výjimečným člověkem. Když to nevidí příbuzní, tak já ano.“

Renata Prášilová - Sociálně-aktivizační programy pro děti, mládež a podporu rodiny - Dobrovolnice Renata Prášilová je žena středního věku, která v rámci dobrovolnického programu MP Olomouc pomáhá v rodině s dítětem se zdravotním postižením. Pravidelně, jednou týdně na dvě hodiny, navštěvuje chlapce s těžkou kvadruparetickou formou DMO. Chlapec nemůže chodit ani mluvit a komunikace s ním probíhá v omezené míře neverbálně. Chodí spolu (chlapec se veze na invalidním vozíku) na dlouhé dvouhodinové procházky v podstatě skoro za každého počasí. Dobrovolnické činnosti u Maltézské pomoci se věnuje od listopadu 2012, za chlapcem s DMO dochází od dubna 2013. Protože má bydliště v Olomouci, věnuje se dobrovolnické činnosti celoročně.
Paní Renata se snaží chlapce během procházek co nejvíce zabavit. Podle jeho zájmů vybírá různé trasy procházek a vymýšlí aktivity, které by vzhledem ke svému postižení mohl zvládnout. Např., aby při přecházení silnice pokýváním ruky poděkoval zastavivšímu řidiči, na světelném přechodu dal Renatě vědět, že „naskočila“ zelená a mohou začít přecházet, úsměvem pozdravil pravidelně potkávající lidi, nestyděl se v přítomnosti děvčat a větších dětí. Renata chlapci během procházek vypráví různé příběhy, komentuje dění okolo nich a snaží se „dělat různou legraci“, protože chlapec se moc rád směje. Snaží se k němu chovat jako ke zdravému dítěti odpovídajícího věku. Termíny schůzek sjednané s rodinou dodržuje a snaží se rodině vycházet vstříc. Chlapec si ji velmi oblíbil a na společné procházky se vždy hodně těší.
Domov důchodců, p. o., Prostějov nominuje:

Ing. Miroslav Němec - Výborný nápad členů LC Olomouc a finanční podpora akci zvané Gulášení. Soutěž družstev seniorů z domovů pro seniory ve vaření guláše Olomouckého kraje. Dále finanční podpora každoročních sportovních her pro seniory s domovů pro seniory celého Olomouckého kraje.

Magistrát města Prostějova - Finanční podpora pořádání společenských a kulturních akcí v DD Prostějov.
Spolek Trend vozíčkářů Olomouc nominuje:

RESTOMA s. r.o. - Asistenční služba pro klienty – vozíčkáře - Nezištná a dlouhodobá pomoc, nestrojený zájem o problémy postižených a snaha kdykoli podat pomocnou ruku. Skromní na slova uznání, pomohou i v době méně ekonomicky úspěšné. Podporují nás od vzniku Trendu vozíčkářů. Věrní přátelé v nouzi.

SUDOP Praha a.s. - Asistenční služba pro klienty – vozíčkáře - Stabilní, nezištná podpora, nejdéle za všech významných subjektů. Vztah založený na osobních kontaktech s postiženými. Problematiku zdravotně znevýhodněných promítají i do svých projektů zejména při jejich realizaci. Firma poskytuje podporu dalším mnoha neziskovým organizacím.

RWE Energie, s.r.o. - Asistenční služba pro klienty – vozíčkáře - Stabilní partner, dlouhodobě a ve velmi významné částce poskytující finanční podporu, od doby navázání spolupráce nás pravidelně podporuje a paní Mgr. Ešková nás pravidelně navštěvuje, velmi se zajímá o dění u nás. Společnost podporuje velké množství projektů a na rozdíl od řady firem, podporujících výhradně úspěšné, nezapomíná na ty, kteří pomoc skutečně potřebují.

Auto Kubíček s.r.o. - Asistenční služba pro klienty – vozíčkáře. Materiální dary, materiální podpora veřejné sbírky Zasukované tkaničky - Společnost nás podporuje již delší dobu. Ač původem ze vzdálenějšího Šumperku, osobně se zajímá o dění u nás, snaží se vždy pomoci tam, kde je to nejvíce třeba. Řídí se rčením: Nic není nemožné“. Jsou příkladem, že způsob pomoci se vždy najde. Bez podpory p.Kubíčka si realizaci veřejné sbírky Zasukované tkaničky neumíme už představit. Pomáhá nám i s vybavením půjčovny kompenzačních pomůcek.

Hella Corporate Central & Eastern Europe, s.r.o. - Asistenční služba pro klienty – vozíčkáře - Společnost podporuje řadu neziskových organizací a společenskou odpovědnost bere velmi vážně. Zajímá se o problémy neziskových organizací v místě svého působení a podle svých možností pomáhá i mimo rámec Olomouckého kraje.
Dětský domov a Školní jídelna, Jeseník-lázně nominuje:

Tango Havlíčkův Brod,v.o.s. - Daruj hračku s Českým rozhlasem - I letošní Vánoce 2014 mohly děti z Dětského domova v Jeseníku-lázních prožít radostně a to díky akci Daruj hračku. Pod stromečkem našly skoro všechny dárky, které si namalovaly. Dokonce i takové, jako byly notebooky, které si přáli tři chlapci odcházející v letošním roce do života. Velké poděkování patří hlavně organizátorům, kteří vše zvládají na jedničku. Ještě jednou díky za všechny děti. Moc si toho vážíme.
Domov Paprsek Olšany nominuje:

Milada Sobková - Jmenovaná již několik roků pravidelně každé pondělí dojíždí do našeho zařízení, kde se věnuje s výukou malování panu Hříbkovi, který maluje ústy. Panu Hříbkovi také zajišťuje různé výstavy a vernisáže nejen v okolí Domova, ale i ve vzdálenějších místech naší republiky. Spolu s ním se těchto akcí také zúčastňuje a dopomáhá mu tak s kontaktem s jinými osobami v tomto uměleckém světě. Při její návštěvě v Domově nezůstává jen při činnosti panem Hříbkem, ale její milá a laskavá přítomnost je věnována i ostatním uživatelům, pro které je to osoba velmi vítána a žádána.

Nakladatelství UMÚN s.r.o. - Nominaci předkládáme již po několikáté. Každoročně poskytují našemu domovu sponzorský dar ve vysoké hodnotě. Našemu uživatelovi, p. Hříbkovi dopomáhají při účasti na různých uměleckých akcích, výstavkách a vernisážích, které organizují pro osoby malujícími ústy a nohama.

MAS Horní Pomoraví o.p.s. - Již potřetí uspořádali společenský ples pro uživatele našeho Domova, jejich rodiče, přátele a ostatní občany, se sponzorským příspěvkem na účet našeho zařízení. Velká účast obyvatel obce a okolí svědčí o kvalitní společenské akci a kulturním zážitku. Mimo tuto akci nabízejí našemu zařízení účast na různých kulturních akcích, pořádaných v regionu.

Obec Bludov - Uspořádání adventních koncertů s výtěžkem pro naše zařízení. Pozvánky na různé kulturní akce v jejich obci, zájem o kulturní vyžití našich uživatelů.

Hana Mösnerová - Její neutuchající elán, aktivita, kreativnost a empatie při zajišťování a účasti na mnoha kulturních a sportovních akcích, které pořádá pro osoby s handicapem v rámci Olomouckého kraje. Uživatelé se vracejí z těchto akcí s nezapomenutelným zážitkem.

Dětský domov Štíty nominuje:

Tango Havlíčkův Brod v.o.s. - Daruj hračku s Českým rozhlasem - Za všechny děti, tety a strejdy z našeho domova bych ráda nominovala všechny z Tanga, dobrodince na vozíčcích, kteří se snaží pomáhat druhým. Myslím si, že celá naše společnost a my sami bychom měli pomáhat právě těmto lidem a nejen tím, že je nominujeme na "Cenu Ď".

  nahoru   |   domů
     produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz