www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Realizovaná městská kola 2023:
   - cena Ď v Novém Boru
   - cena Ď v Ústí n/L
   - cena Ď v Blovicích
   - cena Ď v Plzni
   - cena Ď v Nepomuku
   - cena Ď v Blatné
   - cena Ď v Č. Budějovicích
   - cena Ď v Písku
   - cena Ď v Táboře
   - cena Ď v Březové
   - cena Ď v Chodově
   - cena Ď v Karlových Varech
   - cena Ď v Poděbradech
   - cena Ď v Praze
   - cena Ď v Hradci Králové
   - cena Ď v Radkově
   - cena Ď v Lanžhotu
   - cena Ď v Mikulčicích
   - cena Ď ve Dvoře Králové
   - cena Ď v Třebíči
   - cena Ď v Jemnici
   - cena Ď ve Žďáru nad Sázavou
   - cena Ď v Jihlavě
   - cena Ď v Pacově
Městská kola další ročníky
 

Místní   cena   Ď   v   Nepomuku  2023


25. září 2023, Galerie Vavrys, Stará Praha

Druhé předávání krajských a místních cen Ď (ze tří takových akcí před konáním finálové ceremonie dne 16. října na Nové scéně Národního divadla v Praze) se uskutečnilo na Staré Praze v tradiční Galerii Vavrys (zde vzniklo ze štětce malíře Martina Vavryse kdysi logo ceny Ď) dne 25. září 2023 (krajské ceny v krajích: Plzeňský, Jihočeský, Karlovarský, Středočeský a Praha; místní ceny Ď v: Blovicích, v Nepomuku, Plzni, Českých Budějovicích, Blatné, Písku, Táboře, Chodově, Březové, Karlových Varech, Praze a Poděbradech).

Na základě nominace redakce novin společnosti „RABBIT Trhový Štěpánov“ zvaných „Kouzlo domoviny“ byl v kategorii ceny Ď „kouzlo domoviny“ nominován kemp Nový Rybník u Nepomuku, který provozují manželé Palačtí, kteří se bohužel této akce neměli možnost zúčastnit, avšak z nominace i získané místní ceny Ď měli velkou radost.

Na prvním snímku je ilustrativní fotografie restaurace v kempu…

Text nominace zněl:
Michal Palacký s manželkou Petrou, kemp Nový rybník - "V kategorii "cena Ď - kouzlo domoviny" nominujeme pana Michala Palackého a jeho autokemp Nový Rybník u Žinkov na Nepomucku (Plzeň - jih), který před pár lety tento kemp převzal sice ve funkčním, ale jinak neutěšeném stavu bez potřebných investic za mnoho desítek let zpátky. Je velkou radostí pozorovat, jak se každým rokem kemp zkrášluje a renovuje. Jak se pan Palacký snaží i přes značné investice zachovat lidové vstupné a minimální ceny za služby, aby bylo toto přírodní rekreační zařízení co nejpřístupnější široké veřejnosti. Co se KOUZLA DOMIVINY týká, návštěvníky potěší každodenní vyvařování českých specialit v restauraci náležící do areálu kempu (opět za rozumné peníze). Není jistě náhoda, že právě v této restauraci mají přednost čepovaná piva z lokální produkce, neboť vše souvisí se vším a u českého rybníka by podle slov pana Palackého mělo být i české pivo a když už lokalita Nepomucka, tak z nedalekého malého pivovaru, jehož činnost doplňuje pestrost regionu. V posledních obdobích zde vybudoval i letní krytou scénu pro účel pořádání koncertů, kde nezapomíná jen na mladé, ale nabízí i vyznavačům lidovějších žánrů produkce umělců, kteří obohatí kulturní program kempu a současně potěší třeba seniory, kteří se sem za rozumné peníze mohou sjet ze širšího okolí. Například zde letos účinkovali v tomto smyslu po celé ČR velmi známí pan Václav Žákovec s paní Aničkou Volínovou. Senioři prožili nádherné odpoledne a navíc dostali od pana Palackého jako pohoštění zdarma domácí koláče. To vše v obklopení upraveného kempu, kde z jedné části na člověka dýchne zákoutí rybníka s lekníny a rákosím a z druhé stánek s výjimečně chutnou limonádou, jak jinak, než z české produkce (novinka od českého pivovaru). A jestli je tam ještě někdo spokojený, jsou to rybáři, kteří zde mají doslova ráj. Po období covidu je zázrak, že někdo zvládnul toto těžké období a ještě u toho nadšeně investoval do budoucnosti. Brzy se návštěvníci mohou těšit na nový minigolf... Jestli v tomhle koutku naší země něco pomáhá dotvářet pocit kouzla domoviny, je to kemp Nový rybník u Žinkov!" Přejeme provozovatelům kempu, ať se jim i nadále každým rokem daří renovovat kemp v tempu, které nastavili!

Skleněné a pro svou krásu velmi chválené ceny Ď na tuto akci jako vždy nezištně dodala rukodělná sklárna Artcristal Bohemia z Velkého Oseku (druhý snímek).

Autor loga ceny Ď malíř Martin Vavrys (třetí snímek) představil letošní obraz „GRAND PRIX Ď 2023“, který bude hlavní cenou na finálové ceremonii 16. října na Nové scéně ND, kam se možná tentokrát manželé Palačtí vypraví, protože získání „místní ceny Ď“ nevylučuje ocenění jak regionální, tak celostátní, ba přímo největší – v podobě tohoto obrazu. Podstatné je ale, že cena Ď není soutěž, sama nominace znamená DÍK, všechny nominace si jsou rovny a jen ty oceněné poslouží k osvětě dobrých počinů, aby inspirovaly další a další následovníky.

Samozřejmě na této akci zaznělo poděkování Národnímu divadlu, kde se opět všichni setkáme na finálové ceremonii, poněvadž všechny nominace bez ohledu, jak dopadly na krajském a místním kole, mají novou šanci ve finále. Zaznělo tedy poděkování za 23 let trvající vzácnou spolupráci s Národním divadlem, stejně jako za 23 let trvající úžasnou nominační spolupráci se ZOO Praha, 15 let trvající spolupráci s výjimečným partnerem ceny Ď špičkovou tiskárnou SVS, spol. s r.o. a s dalšími partnery a příznivci jako jsou: LUBRICANT, AZS RECYKLACE, RABBIT Trhový Štěpánov, ARTCRISTAL BOHEMIA, MPM párty-stany, MIRIAM salon, CENTRUM LADA Pacov, Galerie Vavrys, Naďa Hynková, Jájina Raunerová, Jitka Langerová, Gymnázium Blovice, Česká ZOO, další…

Ještě, než se uskuteční finále „ceny Ď 2023“ na Nové scéně Národního divadla v Praze dne 16. října 2023, postupně se realizuje 14 krajských kol s předáním i řady místních cen. Všechny tyto krajské a místní ceny jsou „šancí navíc k ocenění před finálovou ceremonií, kde již bude větší konkurence nominací z celé ČR“ a navíc na těchto regionálních kolech je prostor k většímu klidnějšímu představení jednotlivých nominací, vzájemným setkáním a přátelským popovídáním v místě, do něhož tito nominovaní svými činnostmi patří.

Poděkování za druhou a třetí fotografii patří paní Jaroslavě Raunerové.

Richard Langer
autor a pořadatel ceny Ď 2001 – 2023

cena Ď


cena Ď


cena Ď nahoru   |   domů
     produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz