www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

N O M I N A C E
Krajské nominace 2023
   - Jihočeský kraj
   - Jihomoravský kraj
   - Karlovarský kraj
   - Královéhradecký kraj
   - Liberecký kraj
   - Moravskoslezský kraj
   - Olomoucký kraj
   - Pardubický kraj
   - Plzeňský kraj
   - region hl.m. Prahy
   - Středočeský kraj
   - Ústecký kraj
   - kraj Vysočina
   - Zlínský kraj

 

K R A J S K É   N O M I N A C E / MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ - CENA Ď 2023


Dětský domov a Školní Jídelna, Ostrava – Slezská Ostrava nominuje:

Tango Havlíčkův Brod - Každý rok se děti našeho dětského domova těší na dárečky pod stromeček. Jejich přání nám pomáhají splnit šikovní manažeři na vozíku z Havlíčkova Brodu. Za trpělivost a obětavou práci jim srdečně děkujeme. Díky jejich snažení prožijí děti kouzelné Vánoce.

Nadační fond pro Život, Praha nominuje:

Ing. Daniel Viceník - Pan Ing. Viceník je od roku 1.1.2013 ředitelem dětského domova Radkov, dříve byl také vychovatelem a učitelem. Pod jeho vedením vyšlo z dětského domova mnoho štastných dětí. Známe ho nejen jako pana ředitele, ale také jako kamaráda. Je to člověk s obrovským srdcem , který svých 41 oveček dokáže vést pevnou ale velmi laskavou rukou. Nejednou jsme na vlastní oči zažili situaci kdy uměl zachovat klid a přesto , že děti nejsou jeho se k nim jako k vlastním choval. Snaží se po celou dobu vést dětský domov tak aby se v něm děti cítili co nejlépe a i na úkor svého osobního života s nimi cestuje po republice tak aby zažili mnoho radosti z výletů. Měla jsem tu čest poznat jeho nesobeckost když jsme jako nadační fond zprostředkovali zážitek ve formě wellness pro děti a vychovatele , kdy pan ředitel měl mít s panem zástupcem Petou svůj vlastní wellness aby si odpočinul, slíbil mi že se nebudou zaobírat dětmi o které bylo velmi dobře postaráno , po nějaké době kdy jsem přišla na kontrolu jsem našla plné místo dětí a pana ředitele stojícího nad nimi se slovy ,, vždyť tohle ještě nežily,, Práce ředitele v dětském domově není jen o vedení a tento človíček je toho velkým příkladem . Je to skvělý člověk, výborný ředitel , trpělivý zaměstnavatel . Laskavý a milujíci manžel, tatínek a krátkou dobu také dědeček.
Je mi opravdu velkou ctí být kamarádkou takového člověka.

Dětský domov a školní jídelna Radkov - Dubová nominuje:

EMIL Frei Toyota – Praha Černý Most - Chtěl bych nominovat vedení společnosti a pana prodejce za pomoc s nákupem nového automobilu pro naše děti. Společnost nám poskytla obrovskou slevu a navíc nám zajistila vozidlo v neskutečně krátkém termínu, Na 9 – místná vozidla se čeká i 3 roky. Nám jej dodali za dva měsíce přednostně. Naše děti žijí na venkově a auto nutně potřebujeme. Toyota nás vyslyšela a když věděli, že si auto musíme platit ze svého rozpočtu, poskytla neskutečnou slevu. U nás na vesnici potřebujeme auto k vození dětí do ZŠ, MŠ, k lékařům a jinde. Staré auto dosloužilo a nové jsme nebyli schopni sehnat. Moc děkujeme.

Česká zoo z.s. nominuje:

Vladislav Tomáš Jiroušek - Vladislav Tomáš Jiroušek, zoolog, fotograf, cestovatel, publicista, který se svým činěním zásadně podílel na rozvoji českých a slovenských zoo s významem dopadu přesahujícím do celého světa.
Emeritní ředitel Zoo Jihlava (1967 – 2005). Prezident Unie českých a slovenských zoologických zahrad (1997- 2011). Čestný člen Unie českých a slovenských zoologických zahrad – UCSZ. Doživotní člen Světové organizace zoologických zahrad a akvárií – WAZA. Člen výboru Česká ZOO z.s.
Špičkový fotograf zvířat. Za více něž 40 let práce, asi v 70 zemích a více než 250 zoologických zahradách celého světa, vyfotografoval více než 1.500 druhů, obojživelníků, plazů, ptáků a savců. Počty obrázků nelze spočítat.
Vystavuje v tuzemsku i v zahraničí, prezentace fotografií v galerií World Webphoto Gallery.
Spolupracuje s vydavateli v Evropě i USA. U nás především s časopisy: Akvárium a terárium, Lidé a Země, Koktejl, Příroda a řadou knižních vydavatelství. Jeho Fotografie tvoří obrazové přílohy mnoha knih.
Na to, jak je znalý a proslulý, ctěný a žádaný, si zachoval hlubokou lidskou pokoru a své zkušenosti nezištně předává nastupujícím zoologům.


  nahoru   |   domů
     produkce: +420/774 419 696                                       pořadatel: +420/608 702 768                                       cena-d@centrum.cz                                       www.cena-d.cz