www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Realizovaná krajská kola 2018:
   - Jihočeský kraj
   - Jihomoravský kraj
   - Královéhradecký kraj
   - Karlovarský kraj
   - Liberecký kraj
   - Moravskoslezský kraj
   - Olomoucký kraj
   - Pardubický kraj
   - Plzeňský kraj
   - region hl. m. Prahy
   - Středočeský kraj
   - kraj Vysočina
   - Ústecký kraj
   - Zlínský kraj
Krajské nominace 2018
Krajská Kolegia 2018
Krajská kola další ročníky
 

C E N A   Ď   V  K A R L O V A R S K É M   K R A J I   2 0 1 8


Datum a místo konání: 24. dubna 2018 na Zámku v Ostrově (sídlo MÚ)

Generální partner: město Ostrov

cena Ď

Poděkování:

Městu Ostrov za 8 let spolupráce na projektu ceny Ď. Vše započalo díky panu Markovi Poledníčkovi (někdejší ředitel DK Ostrov), který se zasloužil o to, že cena Ď v Karlovarském kraji našla domovské zázemí právě v Ostrově. Pak štafetu přízně k cenám Ď převzal pan Pavel Čekan (někdejší starosta města) a na tuhle tradici navázal i současný starosta pan Josef Železný. Všem třem chlapům jsem vděčný a samozřejmě celému městu, neboť bez podpory zastupitelů a zájmu občanů města by cena Ď zde neměla už 8 let otevřené dveře.

Poděkování také náleží slečně Elišce Failové za vynikající produkční zajištění akce.

cena Ď

Přehled krajských nominací v Karlovarském kraji:
http://www.cena-d.cz/nomkrajkarlovarsky2018.html


Složení krajského Kolegia ceny Ď v Karlovarském kraji:
http://www.cena-d.cz/kolegiumkarlovarskykraj2018.html


cena Ď

Na „ceně Ď v Karlovarském kraji 2018“, jejíž součástí bylo předání „Místní ceny Ď v Chodově, městské ceny Ď Ostrov, ceny občan roku 2017 města Ostrova a předání pamětních listů dárcům krve z Ostrova + koncert zpěvačky Martiny Sehylové“ – nás přivítal starosta města pan Josef Železný.

cena Ď

Oceněnou se stala paní Michaela Valentová, kterou cena Ď dojala…

cena Ď

Vítězce krajské ceny Ď v Karlovarském kraji paní Michaele Valentové (uprostřed) předal cenu starosta města Ostrova pan Josef Železný společně s 2. místostarostkou paní Ilonou Leupold.

Neformální video z akce – aneb „Hmmmm na počest oceněného!“ – najdete zde: (https://youtu.be/pBOeWt00CsM) nebo zde:


Znění vítězné nominace Ilony Leupold, 2. místostarostky města Ostrov:

Michaela Valentová - pochází z Ostrova u Karlových Varů. Byla ji diagnostikována RS (roztroušená skleróza), byl ji doporučen pravidelný pohyb, začala běhat a v roce 2014 uspořádala 1. ročník „Běh s čelovkou“, který je zaměřen právě na pacienty s RS. Míša chtěla pomáhat ještě více a v květnu 2016 založila spolek Pomáhej SRDCEM jehož cílem je pomáhat materiálně i finančně lidem v jejich nelehkém boji nejen s roztroušenou sklerózou, ale i s dalšími zákeřnými nemocemi. Dětem a jejich rodinám. Všem handicapovaným s různou formou postižení. Protože tito lidé nepotřebují naši lítost. Potřebují osvětu, upřímný zájem a naši pomocnou ruku. V roce 2017 proběhl už 4. ročník Běh s čelovkou pro Terezku, Michalku a Romanu. Čelovka ozářila Mírové náměstí a pomohla třem ženám z Ostrova, které onemocněly roztroušenou sklerózou. Ze samotného běhu se předalo 55 717 korun a celkem se vybralo 100 000 korun. V červnu 2017 proběhl 2. ročník Jízda naděje pro Lucinku, malou holčičku, která trpí leukémií a nyní je již v udržovací léčbě. Této akce se zúčastnilo celkem 177 cyklistů a vybrala se částka 29 497 Kč. Výjimečná akce proběhla na podporu Patrika v červnu, který sváděl svůj největší boj, boj o své zdraví. Konalo se „Rockové odpoledne pro Patrika“ v Hroznětíně. Tuto akci podpořilo nejméně 300 posluchačů dobré rockové muziky, kteří si přišli užít živé vystoupení regionálních hudebních skupin. Patrikovi byla předána částka v hodnotě 152 939 Kč. V září 2017 se uskutečnil historicky první Avon pochod v Ostrově. Pochod byl dlouhý 4 km a trasa vedla centrem města Ostrova a jeho blízkém okolí. Pochodu se zúčastnilo minimálně 1 000 účastníků. V rámci této akce se díky zakoupeným výrobkům s růžovou stužkou vybralo 72 000 Kč, které byly zaslány na účet Asociace žen proti rakovině prsu. Michale Valentové a celému týmu Pomáhej srdcem patří veliký dík.

cena Ď

cena Ď

cena Ď


Text, foto: Richard Langer
Produkce, nominační kampaň, správa webu a video: Jitka Langerová


  nahoru   |   domů
     produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz