www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Realizovaná krajská kola 2018:
   - Jihočeský kraj
   - Jihomoravský kraj
   - Královéhradecký kraj
   - Karlovarský kraj
   - Liberecký kraj
   - Moravskoslezský kraj
   - Olomoucký kraj
   - Pardubický kraj
   - Plzeňský kraj
   - region hl. m. Prahy
   - Středočeský kraj
   - kraj Vysočina
   - Ústecký kraj
   - Zlínský kraj
Krajské nominace 2018
Krajská Kolegia 2018
Krajská kola další ročníky
 

C E N A   Ď   V  Ú S T E C K É M   K R A J I   2 0 1 8


Datum a místo konání: 21. března 2018 na Zámku Děčín

Generální partner: Statutární město Děčín

cena Ď

Poděkování:

Městu Děčín za generální partnerství krajského kola ceny Ď v Ústeckém kraji v letech 2012 až 2018, potažmo děkujeme za podporu finálové ceremonie, která na krajské klo navazuje 7. června 2018 ve Stavovském divadle v Praze.

Poděkování také náleží za vstřícnost paní primátorce Mgr. Marii Blažkové a pracovnici magistrátu Mgr. Romaně Silvarové. Obdivujeme, jak paní primátorka převzala za město Děčín krásný vztah k ceně Ď po předešlém panu primátorovi Františku Pelantovi, který se v roce 2012 při dvanáctém ročníku ceny Ď zasadil o konání krajského kola v Ústeckém kraji právě v Děčíně. Všem děkujeme a cítíme se zde po tolika letech jako doma.

Na akci také nahlas zaznělo, že 18 let se těšíme ze vzácné spolupráce s Národním divadlem, že si vážíme podpory pana Plevky st. z Rodinného pivovaru Chodovar, nezištné podpory ze strany Nadačního fondu pomoci Karla Janečka a sklárny Artcristal Bohemia, mediální spolupráce s ČRo Dvojka a s dalšími partnery. Oblek pro moderátora poskytl Salon MIRIAM Plzeň a vůz na cestu do Děčína poskytl prodejce vozů Hyundai z Plzně – pan Šrámek.

cena Ď

Přehled krajských nominací v Ústeckém kraji:
http://www.cena-d.cz/nomkrajustecky2018.html


Složení krajského Kolegia ceny Ď v Ústeckém kraji:
http://www.cena-d.cz/kolegiumusteckykraj2018.html


cena Ď


cena Ď

„Cenu Ď v Ústeckém kraji 2018“ předali oceněnému Milanu Dzuriakovi (zcela vpravo) členové krajského Kolegia (zleva): Mgr. Marie Blažková (primátorka statutárního města Děčín, Michal Čupr (jun. mistr Evropy v šermu) a Mgr. Ing. Michal Šidák (ředitel Gymnázia Dr. Václava Šmejkala v Ústí nad Labem).

Neformální video z akce – aneb „Hmmmm na počest oceněného!“ – najdete zde: (https://youtu.be/EGxtT857qO0) nebo zde:


Znění vítězné nominace slečny Kateřiny Neckářové z Chomutova:

Milan Dzuriak - Milan ve svých devatenácti letech vyhrával jeden závod ve skoku do výšky za druhým a měl našlápnuto k úspěšné kariéře profesionálního sportovce (umístil se i jako mistr republiky). V téže době mu lékaři diagnostikovali vrozenou vadu kyčlí a následně i Bechtěrovovu chorobu, což ukončilo jeho sportovní naděje a životní sen (soutěžit na olympiádě). Milan se však rozhodl se svou bolestí poprat tím, že bude pomáhat a plnit sny ostatním a dokázat, že i s handicapem se dá žít. K dnešnímu dni už dokázal pomoci několika dětem ke splnění jejich snu. Od speciálního telefonu pro nevidomé, přes elektrické vozíky až po speciální ozdravné pobyty. Z jedné charitativní akce se stal každoroční zvyk, a tak Milan založil minulý rok Nadační fond Cesta proti bolesti. Dnes již připravujeme 4. ročník charitativní akce na pomoc dalším handicapovaným dětem.

cena Ď

První ze 14 krajských kol ceny Ď 2018 bylo naladěno na vzájemné neformální vnímání, pohodu, na skutečný zájem o to být součástí těchto chvil. Bylo to moc fajn. Nedá se to popsat…

cena ĎText a foto: Richard Langer
Produkce, nominační kampaň, správa webu a video: Jitka Langerová


  nahoru   |   domů
     produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz