www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Realizovaná městská kola 2018
Městské nominace 2018
   - Blovice
   - Česká Lípa
   - Děčín
   - Chodov
   - Most / Litvínov
   - Nový Bor
   - Ostrov
   - Pardubice
   - Plzeň
   - Ústí nad Labem
Městská Kolegia 2018
Městská kola další ročníky
 

M Í S T N Í   N O M I N A C E   -   P L Z E Ň  2018


Městská charita Plzeň nominuje:

PhDr. Jarmila Divišová, PhD. - Dlouholetá pomoc Domovu sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni – ve spolupráci s Klubem přátel dětí dětských domovů - finanční podpora (kurz vaření, výlety, zájmové kroužky, prázdninové aktivity, kulturně-vzdělávací akce) - Již přes 20 let je aktivní členkou Klubu prátel dětí dětských domovů. Klub není dotován státem, sami různými akcemi, aukcemi shání peníze a již v květnu letošního roku májí 11. aukci obrazů na Žofíně - je to každý rok čím dál pěknější. 10 let bydlí v Plzni a snaží se převážně pomáhat sociálně slabším, ale i azylovým domům pro matky s dětmi, kde zavedla kurzy vaření a stolování pro matky, dále rekvalifikační kurzy, které jim úřad práce nehradí, dětem přispívají na různé sportovní aktivity, ale i letní tábory.

Dětský domov DOMINO, Plzeň nominuje:

DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s. - DDŠ nám a dalším dětským domovům pomáhá svými projekty a nebýt jich a jejich podporovatelů, neúčastnily by se děti táborů, pobytových aktivit, nenavštěvovaly by posilovny, kurzy plavání, ale neměly by třeba ani kvalitní brýle, rovnátka nebo i řidičský průkaz. Velkou pomocí je pro naše děti možnost být ve Stipendijním programu v rámci projektu “Pomoz mi do života..“, ze kterého je jim hrazeno nájemné, cestovné, školní pomůcky, prospěchové a motivační stipendium. Nezanedbatelný je pro náš dětský domov i materiální přínos formou „Startovacích balíčků“ při odchodu dětí do samostatného života, který je rovněž součástí tohoto projektu. Další pomoc je forma hostitelské péče, která je součástí projektu Najdi si mě. Díky projektu „ Strom splněných přání“, mají naše děti krásné a štědré Vánoce. Velmi si vážíme spolupráce a děkujeme, že pomáháte pomáhat. Děkujeme!

Tango Havlíčkův Brod v.o.s. - Daruj hračku je velmi specifická tím, že oni skutečně dokáží splnit konkrétně téměř cokoliv :-) celý projekt je o lidech, o člověku , manažeři na vozíčcích dají šanci cizím zdravým lidem, aby alespoň jednou za rok udělali něco fajn – tedy žádnou dms, ale vlastním úsilím si vybrali dítě-takže znovu člověka, dali do jeho dárku úsilí při shánění a vymýšlení a čas..a poslali ho dítěti-člověku, které ví, že mu ho poslal konkrétní dárce – tedy že si přímo jeho vybral přímo člověk, takže ví, že „venku“ je prostě někdo, komu na něm záleží. - a to je to co, pomáhá všem. Děkujeme!

Domovinka – sociální služby, o.p.s., Plzeň nominuje:

David Švarc, Katka Misíková, Anna Krejčová, Šárka Laiblová, Petra Braunová - Krása stáří - Jsou lidé, kterým není stáří lhostejné. A pak jsou lidé, kteří nejenže nejsou lhostejní ke stáří, ale práci se seniory vezmou jako osobní výzvu, i když je jejich profese úplně jiná a zaměřená na úplně jinou cílovou skupinu. A tak se sešla parta dobrovolníků, kteří uslyšeli naše volání a několikrát během loňského roku přišli za námi do Domovinky.
Z nevinného nápadu udělat našim seniorkám a seniorům pár krásných dnů, kdy se mohli cítit jako modelky a modelové, vznikl nádherný kalendář a putovní výstava fotografií, která už od listopadu cestuje po celé Plzni, aby docestovala v červnu do kláštera Chotěšov, kde Domovinka oslaví 20 let od svého vzniku.
Šárka se chopila štětečků, vatiček, barviček a krémíčků a seniory nalíčila. Petra jim upravila vlasy, načesala je. Zaměstnanci Domovinky modelky a modely oblékli do dobových i moderních věcí a nakonec přišli na řadu fotografové David, jeho cílovou skupinou jsou mladé, krásné a sympatické krásky, Katka je jednička ve focení zvířátek a Anička se zaměřuje na detaily.
Fotilo se před Domovinku, v kadeřnictví u Petry a nakonec došlo i na ZOO, kde k modelingu měli senioři další zážitek – želvičky, hada a pásovce.
Těchto 5 lidiček nám vstoupilo do života a nehodlají vystoupit. Letos jedeme dál.
  nahoru   |   domů
     produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz