www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Realizovaná krajská kola 2017
Krajské nominace 2017:
   - Jihočeský kraj
   - Jihomoravský kraj
   - Karlovarský kraj
   - Královéhradecký kraj
   - Liberecký kraj
   - Moravskoslezský kraj
   - Olomoucký kraj
   - Pardubický kraj
   - Plzeňský kraj
   - region hl.m. Prahy
   - Středočeský kraj
   - Ústecký kraj
   - kraj Vysočina
   - Zlínský kraj
Krajská Kolegia 2017
Krajská kola další ročníky
 

K R A J S K É   N O M I N A C E / JIHOMORAVSKÝ   KRAJ -   CENA Ď   2017


Dětský domov, Lysice nominuje:

Tango Havlíčkův Brod - Daruj hračku - Oceňujeme dlouhodobou obětavou práci celého týmu vozíčkářů v čele s p. Pavlem Klempířem. Každoročně přináší o vánocích radost dětem našeho dětského domova. Děkujeme za jejich nezištnou práci.
Aneta Bodoloczká nominuje:

Nadace Život dětem o.p.s. - dofinancování zdravotního kočárku - Nadace nám ochotně pomohla při financování zdravotní kočárku pro syna.

Nadace Dobrý Anděl - měsíční finanční pomoc - Díky jejich pomoci můžeme dopřát synovi kvalitnější život. Dokoupit věci nezbytné k cvičení a rozvíjení se.

TamTam o.p.s. - Raná péče neboli Podpora rodičů se sluchovým postižením dítěte - Jsou užasní. Díky nim jsem se dozvěděla samé užitečné informace ohledně naslouchadel, jak správně o ně pečovat. A krok za krokem nás učí jak se se synem dorozumět a komunikovat. A mnoho dalšího.

středisko Rané péče, Brno - Raná péče - podpora rodičů s dítětem s vadou zraku a kombinovaným postižením - Též jsou užasní. Dostáváme rady jak posilovat oči, jak s nimi cvičit. Informace ohledně brýli. Různé hry pro oči. Užitečné informace ohledně pomůcek či když si nevím rady.
Antonie Novotná nominuje:

Městys Olbramovice včetně zastupitelstva městyse Roman Hybler – starosta - Zřízení a podpora veřejné sbírky prostřednictvím transparentního účtu „Městys Olbramovice – veřejná sbírka Honzík“ - Poděkování za zřízení veřejné sbírky a založení transparentního účtu, dlouholetou upřímnou pomoc a finanční podporu. Díky finančním prostředků ze sbírky mohl podstoupit Honzík operaci Ulzibat, která není hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Operace zkvalitnila život Honzíka a usnadnila péči všem blízkým. Finanční prostředky budou dále využity na rehabilitační pobyty, nákup rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, zajištění osobního asistenta a další.

MUDr. Anna Klejdusová - podpora a propagace veřejné sbírky pro Honzíka - Za osobní nasazení a zájem, pomoc při získávání finančních prostředků.

Jana Šidlová - pomoc a osobní podpora - Za upřímnou a nezištnou pomoc osobní nasazení při organizaci a správě veřejné sbírky pro Honzíka. Psychická podpora maminky Honzíka.
Šárka Dočkalová nominuje:

TANGO Havlíčkův Brod, v.o.s. manažeři na vozíčcích, Pavel Klempíř, Pavel Bek, Václav Herzinger, Monika Kosinková, Aleš Vaněk, Patrik Králík, Martin Beneš... - Daruj hračku - Jsem dlouholetý dárce v Daruj hračku. Počítala jsem to a z 20 roků trvání plním přání už deset let. Poprvé jsem jako mladinká měla chuť a taky strach abych něco nepokazila. Tak jsem radši volala a psala lidem do Tanga.
Dneska vidím, jak to byly nesmyslné dotazy týkající se i jen obyčejného hrníčku a povlečení se zvířátky pro jednu mentálně postiženou paní která nikoho nemá a oni mi věnovali tolik času pomoci a péče od rad jak to udělat až po zařizování v domově aby každý ten dárek byl opravdu ten co si ten človíček přeje. Tenkrát pro mě bylo všechno nové a měla jsem strach, abych něco nepokazila. Nechápala jsem, že mi věnovali tak času energie a úplně osobní péče když ta akce je tak obrovská a navíc moje dárky byly s těmi dalšími jako třeba elektronika nebo tak vlastně jakoby „hloupostmi“ a ještě jsem se s nimi nasmála. Jakou pozornost musejí tyhle borci z Tanga asi teda věnovat těm tisícovým. Po deseti letech plnění přání s Daruj hračku jsem to pochopila a kdybych měla napsat, že se tomu už nedivím tak to nebude pravda, protože mě to udivuje pořád. Nejdřív mě překvapilo když jsem po nějaké době zjistila co za lidi to Tango jsou. Vozíčkáři. A šok že žádná nadace nebo něco takového ale prostě konkrétní vozíčkáři co nesedí s rukama v klíně a i když sami jsou vlastně v pozici lidí, co se jim normálně pomáhá tak to jsou oni co pomáhají druhým a nás „zdravouše“ tak nějak pěkně natvrdo učí nemyslet na sebe. Pak mě překvapila ta doslova osobní starost o každý ten dárek.
Dneska mě u Daruj hračku a lidiček z Tanga nepřekvapuje nic protože jsem pochopila že oni jsou prostě takový. Nerozdělují a nedělají rozdíl dárky na levné drahé dražší a nejdražší protože každý z nich vidí pohledem těch lidí co si ho přejí a nás dárce tomu pohledu učí. Za sebe píšu, že úspěšně. Děkuju za to. Po těch rokách vím, že to je jediný správný pohled. Protože pro toho kdo si ten dárek přeje je jeho očima ten nejdražší a nejcennější. Stejně nedělají rozdíl ani mezi námi dárci. Každého z nás Tango naučilo dát do toho splněného přání kus sebe a kus srdce. Svým příkladem. Bez rozdílu jestli to je mobil nebo hrníček a povlečení protože každý z dárců má jiné možnosti, ale bez toho srdce je nevyužije. Píšu, že mě Daruj hračku a u jeho vozíčkářů už nic nepřekvapí.
Není to pravda. Překvapí.
Překvapením pro mě, je že nemají Grand Prix vaší ceny. Já totiž neznám jinou organizaci nebo jak bych vůbec tuhle partu co dal pan Klempíř dohromady nazvala co v tak malém počtu lidi a ještě na vozíku dokázala zblbnout nebo jak to napsat tolik nás zdravoušů a zařídit splnění za takové miliony. Myslím, že za poslední tři nebo čtyři roky to je tak za dvacet miliónů a jestli sem tom dobře četla tak za tu dobu co ta Daruj hračku je splnili přání snad 80 tisícům dětem nebo lidem asi ze 140 míst a měst a vesni po celé republice. Proto mě překvapuje, že tu Grand Prix Ď nemají a moc se přimlouvám za to, aby ji dostali! V roce 2016 byl jubilejní 20. ročník Daruj hračku a tak myslím, že by si to zasloužili. I za ty všechny děti a lidi. I za zblbnutí a naučení se hezky chovat k druhým nás zdravoušů a taky za všechny ty lidi na vozíkách co za ty roky dostali možnost zas někým a něčím být. Podle mě jsou hrdinové a unikát co si zaslouží vyzdvihnout a ocenit hýčkat a hlavně následovat! Jsem jeden ze strašně moc lidí, kterým 20 roků dávají Daruj hračku a Tango možnost udělat něco pro ostatní. Sebrala jsem odvahu napsat a nominuju je.
Nevím, jestli to dělám dobře a nevím si rady do jaké kategorie zařadit nebo nominovat protože i když mám v Daruj hračku „svoje“ děti ze kterých jsem už někoho „doprovodila“ za ty roky do života tak a mám i dospělé lidi z ústavů. Nevím ani do kterého kraje nominaci zařadit protože těch pár lidiček z Tanga pomáhá s Daruj hračku úplně do celé republiky do všech krajů.
Cenu Ď prosím o pomoc o zařazení kam by mělo nebo mohlo Tango s Daruj hračku patřit, protože
• pomáhají do celé země do všech krajů asi by tak měli mít nominaci asi ve všech krajích?
• pomáhají do dětských domovů
• pomáhají do azylových domů
• pomáhají do ústavů s postiženými dospělými a osamocenými lidmi. Tak ve všech kategoriích?
• pomáhají vybavením, přístroji, elektronikou, oblečením, pomůckami věcmi do prvních bydlení dětem z dětských domovů nebo ke studiu
• dělají radost hračkami
• doslova strhávají a jdou vzorem ostatním i když jsou sami většinou na vozíkách. Tak morální vzory?
• sídlo mají sice v Havlíčkově Brodě, ale skoro každý z nich je z jiného místa a kraje republiky
• já sama jsem z Brna
Tak prosím o pomoc se zařazením a za ty roky a všechno co ve stovkách domovů v desetitisících dětech a přání a milionech v hodnotách splněných přání dokázali se jako jeden z tisíců lidí co těch pár lidí doslova zblblo a naučilo myslet na ostatní se přimlouvám o udělení krajských cen a Grand Prix Ď a morálního vzoru. Zaslouží si to nejenom za ty čísla ale nápad, svoji vůli,nadšení se kterýma se osobně věnují doslova každému dítěti přání dárci domovu a doslova urputnost se kterou učí lidi myslet na ostatní. Promiňte tak dlouhatánské psaní, ale myslím si, že lidi, kterých je tak málo sami jsou na vozících a přesto dokázali víc než zavedené nadace nebo veliké společnosti nejde odbýt 5 řádky. Ještě jednou se omlouvám a děkuju.
Zoo Brno a stanice zájmových činností, p.o. nominují:

MUDr. Lenka Doležalová – adopce a sponzorství - Každoročně, již po několik let, adoptuje paní Doležalová v Zoo 6 zvířátek (tapír jihoamerický, sovice sněžní, nosál červený, urzon kanadský, lemur běločelý, krkavec velký, panda červená), která díky ní mají zajištěnou královskou stravu po celý rok.

Základní škola Rosice – adopce a sponzorství - Žáci základní školy Rosice dělají každý rok ve své škole sbírku, aby přispěli na chov zvířat v Zoo Brno. Adoptovali si u nás hned několik svých oblíbených zvířat, kterými jsou páv korunkatý, klokánek králíkovitý, ara ararauna, rys kanadský, psoun prériový, anakonda velká, liška polární, a pravidelně tak pomáhají zajišťovat pro tato zvířátka krmivo. Máme také radost z toho, že je chodí do Zoo Brno pravidelně navštěvovat.

Daniela Beňovičová - Jako dobrovolník odpracovala v Zoo Brno pro chovatelský úsek 364 hodin za rok 2016. Pečlivě se zvířatům věnovala a starala se o ně ve veškerém svém volném čase, je pro Zoo Brno nenahraditelnou pomocí.
LILA Domov pro postižené děti Otnice nominuje:

Aktipo o.s. - Sbírej-toner - Firma Aktipo je tvůrce a organizátor ekologicko-charitativního projektu Sbírej-toner. Díky tomuto projektu jsme získali finanční prostředky ke zlepšení života našich dětí.

TANGO Havlíčkův Brod, v.o.s. - Daruj hračku - Společnost Tango organizuje již řadu let celorepublikovou akci sběru vánočních dárků pro děti z dětských domovů. Díky těmto nadšencům máme každoročně nádherné vánoce a děti dárky, které si opravdu přály.
Dětský domov Znojmo nominuje:

Přátelé dětí Dětského domova ve Znojmě - Pan Josef Ráček, paní Lenka Valterová a paní Hana Toiflová jsou členy občanského sdružení Přátelé dětí Dětského domova ve Znojmě a dlouhodobě s námi spolupracují. Organizují především zájmovou činnost, která je zaměřená na pobyt v přírodě, výchovu ke zdravému životnímu stylu a komplexní rozvoj dětí. Z velkého množství akcí uvádíme např. turistický výlet s cestou do pohádek, soutěže a hry spojené s pobytem na vranovské chatě nebo v chatové osadě Osika, setkání s Policií České republiky a každoroční mikulášskou nadílku, sportovní odpoledne ke Dni dětí. Jedná se o pestré programy, které jsou organizovány v úzké součinnosti s Rotary klubem ve Znojmě a dalšími. Přitom je třeba zdůraznit, že všichni zainteresovaní vykonávají tuto činnost ve svém volném čase zcela nezištně a zapojují do ní nejen své rodiny, ale i rodiny svých blízkých přátel. Tyto akce se stávají výrazným zpestřením našich víkendů a všechny děti se na ně velmi těší a PDDD tím pomáhají k začlenění a socializaci našich dětí. U všech aktérů oceňujeme nadšení, obětavost a laskavý přístup k dětem. Není noc cennějšího, než čas, který Vám někdo věnuje, a to s láskou a porozuměním.
Vedení Dětského domova ve Znojmě a jeho pracovníci se domnívají, že pan Josef Ráček, paní Lenka Valterová a paní Hana Toiflová si ocenění Ď 2017 opravdu zaslouží a mají pro jeho získání naše doporučení.
město Kyjov nominuje:

Jakub Kuchař - Daruj naději, daruj kostní dřeň - Dnes devatenáctiletý Jakub Kuchař z Kyjova je studentem tamní střední zdravotnické školy. Vloni v únoru zorganizoval akci na podporu o rok staršího Dennise Urce z okolních Svatobořic-Mistřína. Dennis trpí takzvaným Hodgkinovým lymfomem, tedy nádorovým onemocněním, které výrazně oslabuje imunitu a které se mu během čtyř let už třikrát vrátilo. Zachránit život mu podle lékařů mohla jen transplantace kostní dřeně od cizího dárce. Jakub Kuchař se svými spolužáky se proto, aniž by Dennise znali blíže než jen od vidění, rozhodli zapsat do registru dárců kostní dřeně. Aktivita studentů navíc v regionu vyvolala silnou (médii podpořenou) vlnu solidarity a do registru se během několika dnů zapsaly desítky dalších lidí z Kyjovska. Nemocný Dennis se (možná i díky iniciativě Jakuba Kuchaře) dárce dočkal a nedávno úspěšně absolvoval transplantaci.
Příběh ale má pokračování - před pár týdny se totiž Jakubu Kuchařovi ozvali vědci z Českého národního registru dárců dřeně, že jeho vzorky se kryjí s jiným nemocným pacientem. Jakub tak může pomoct zachránit další život. Za jeho odhodlání a přístup mu město Kyjov děkuje.
Centrum Kociánka nominuje:

Ing. Zdenka Staňková - Paní Zdenka Staňková je předsedkyní Nadačního fondu Kociánka, zároveň je i jednou ze zakladatelek, takže má za sebou několik let svědomité práce pro handicapované. Shánění peněz pro zlepšení životních podmínek našich uživatelů věnuje velkou část svého volného času. I přes své zdravotní komplikace je vždy připravena k akci a pomoci, vždy má na prvním místě blaho našich uživatelů. Za tu spoustu let vykonala mnoho nejen pro Nadační fond Kociánka a Centrum Kociánka, ale především pro naše uživatele. Samozřejmě že dík patří i Nadačnímu fondu, bez něhož by na Kociánce chyběla spousta důležitých věcí, ale je to právě paní Staňková, která Nadační fond drží a posunuje dál. Za to bychom jí chtěli poděkovat i touhle nominací.
Kulturní dům Ždánice nominuje:

Zdeněk Duroň - Tento člověk od roku 1965 působí ve folkloru ve Ždánicích. Je jediný, který regionu Hanácké Slovácko v našem, nejen v našem kraji, rozumí. Organizuje různé folklorní programy v našem městě, ale i na Mezinárodním folklorním festivalu Strážnice, v Krumvíři na FS aj. Je také porotce verbířské soutěže. Sestavuje programy na vystoupení pro folklorní soubor Chasa ze Ždánic, jíž je vedoucím. Před jeho programy – klobouk dolů. Dává nám všem dobrou náladu a pořadům vkládá svůj volný čas a hlavně své srdéčko.
Jeho neskutečná píle a pomoc folkloru v Hanáckém Slovácku, je velmi důležitá. Je třeba rozvíjet, uchovávat a dál předávat zvyky a obyčeje našich předků a to se Zdeňkovi Duroňovi daří na výbornou. Patří mu poděkování.

Chasa ze Ždánic, folklorní soubor - folklorní spolek Chasa ze Ždánic působí ve městě Ždánice již 51 let. Za tuto dobu prošlo souborem několik tanečníků, zpěváků a hudebníků, z nichž většina aktivně pracuje dodnes. Soubor se zúčastňuje folklorních akcí doma i zahraničí, ale hlavně – pro radost dětem již několik let hraje pohádky a organizuje pro děti a mládež společenské akce ať už v interiéru či venku. Všem patří velké poděkování za jejich práci a ochotu věnovat svůj volný čas nejen dospělým, ale hlavně mládeži, kterou je třeba motivovat a ukazovat zvyky a obyčeje našich předků, předávat je dál.
Pokud by tento soubor nebyl, určitě by kultura v našem městě byla o mnoho chudší. Nejen děti, ale i dospělí by si dnes už ani neuvědomovali, jak se bavili, jak byli ustrojeni a co jedli naši předkové. Díky tomuto souboru v Kulturním domě Ždánice ožívají staré zvyky a obyčeje. Děkuji jim za to.
Mgr. Hana Zelinková nominuje:

Jan Škrkal - Člověk, kterého Parkinsonova choroba vyřadila z pracovního poměru i z obyčejného života. Se svým údělem se dokázal vyrovnat, začal pomáhat i jiným. Je zakladatelem o. s. Parkinson Slovácko (2007) a tvůrcem Parkinsoniády. Letos proběhne 10. ročník s evropskou účastí. Pomoc stejně nemocným i jejich partnerům vzájemným sdílením je životním krédem jeho samotného, jeho ženy, celého kolektivu. Jako sympatizující členka tiše a v úctě smekám nad silou lidské vůle nezištně zasvěcené dobré věci.
Domov pro seniory Okružní, Brno nominuje:

Karel Tejkal - Pan Tejkal je nejstarším obyvatelem DS Okružní, finančně podpořil nákup a instalaci venkovního krbu. Již třetím rokem na Mikuláše obdaruje každého zaměstnance figurkou Mikuláše s vlastním originálním věnováním a poděkováním (máme 44 zaměstnanců, 10 externistů a 3 dobrovolníky) stejně tak i na vánoce, každý zaměstnanec dostane bonboniéru ve tvaru srdce s přáním, které je opět pro každého jiné. Toto vytváří pan Tejkal na psacím stroji sám. Pouze s nákupem mu pomáhá neteř. Každý den si připravuje zprávy pro obyvatele domova a při dopolední kávě informace o událostech z domova i ze světa jim přednese a vede jejich diskuze. Na každou událost složí veršované říkání, stejně tak i pro účinkující, kteří dojdou do domova. Je velmi pohotový a než je po představení, verše jsou napsány. Každý kdo má kulaté narozeniny ať zaměstnanec nebo obyvatel dostane od něj báseň, která je vždy velmi vystihující a svědčí o velkém pozorovacím talentu pana Tejkala, který si svoje dary nenechává pro sebe, ale vytváří ve svém okolí radost.
Národní divadlo Brno nominuje:

Tomáš Miniberger, VARS - Firma VARS a její jednatel Tomáš Miniberger je již tři roky věrným partnerem Národního divadla Brno. Za tu dobu se mezi divadlem a firmou vytvořila přátelská a spolehlivá vazba. Pan Miniberger na sebe vzal další díl odpovědnosti přijetím místa člena dozorčí rady NdB a přispívá tak svými zkušenostmi k rozvoji této významné kulturní instituce.
Spolek Konipaska, Znojmo nominuje:

Obec Chvalovice - podpořila Spolek Konipaska, zřizovatele Domácí hospicové péče Znojmo, částkou 100.000,-Kč pro účely nákupu osobního vozu na přepravu zdravotních pomůcek nevyléčitelně nemocným pacientům Domácí hospicové péče. Tato částka činila, více jak 40% pořizovací ceny vozu.

  nahoru   |   domů
     produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz