www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Krajská kola 2020 - info
Realizovaná krajská kola 2020
Krajské nominace 2020
   - Jihočeský kraj
   - Jihomoravský kraj
   - Karlovarský kraj
   - Královéhradecký kraj
   - Liberecký kraj
   - Moravskoslezský kraj
   - Olomoucký kraj
   - Pardubický kraj
   - Plzeňský kraj
   - region hl.m. Prahy
   - Středočeský kraj
   - Ústecký kraj
   - kraj Vysočina
   - Zlínský kraj
Krajská Kolegia 2020
Krajská kola další ročníky
 

K R A J S K É   N O M I N A C E / KRÁLOVÉHRADECKÝ   KRAJ -   CENA Ď   2020


Dětský domov, ZŠ a ŠJ Dolní Lánov nominuje:

Tango Havlíčkův Brod v.o.s. - Daruj hračku - Dlouhodobá spolupráce v projektu Daruj hračku. Pro děti z dětského domova je to možnost dostat pod stromeček svůj vytoužený vánoční dárek. Na druhé straně je to uplatnění pro manažery na vozíčcích. Děkujeme jim za jejich nadšení, ochotu a spolupráci.

ZOO Dvůr Králové nominuje:

Nadace ČEZ - Nadace ČEZ nejen v roce 2019, ale i v letech předcházejících opakovanou podporou významně přispěla k naději na záchranu nejohroženějších savců současnosti – nosorožců bílých severních. Na světě jsou známy poslední dvě samice tohoto nosorožce, obě se narodily ve Dvoře Králové, v současné době žijí v Keni a ani jedna z nich nemůže přirozeně zabřeznout. Jedinou nadějí na záchranu jsou tak umělé techniky reprodukce, které ovšem musejí být pro tyto nosorožce speciálně vyvinuty. V letech, kdy spousta lidí nevěřila, že by se tyto nosorožce mohlo ještě podařit zachránit, podporovala Nadace ČEZ úsilí dvorské zoo a díky finanční podpoře od Nadace ČEZ se podařilo vyvinout metodu na odběr vajíček z těchto posledních samic a rovněž vytvořit postup pro vznik embryí. Právě v roce 2019 se pak díky nově vyvinutým metodám mohlo přistoupit k vůbec prvním odběrům vajíček z posledních dvou samic nosorožce bílého severního v Keni a následně se v laboratoři v italské Cremoně vůbec poprvé podařilo vytvořit embrya těchto vzácných zvířat. Projekt mezitím začal být sledován doslova po celém světě, bez podpory Nadace ČEZ by však vůbec neměl šanci dostat se tak daleko. Britský deník Guardian ho na konci roku 2019 vybral mezi deset největších ochranářských úspěchů roku 2019 a fotografie nosorožce bílého severního, který žil ve Dvoře Králové, byla zveřejněna na obálce časopisu National Geographic a následně byla veřejností zvolena i fotografií desetiletí časopisu National Geographic z více než 21 milionů fotek.

Domov důchodců Dvůr Králové nad Labem nominuje:

Eliška Bihariová - Eliška pomáhá v našem Domově hlavně při aktivizačních programech, a to především s pečením a vařením. Společně s uživateli tak vytváří různé pochutiny převážně sladkého rázu, jako jsou štrůdly, buchty, svatební koláče apod. Nezalekne se ale ani slaných věcí, kdy vymyslí vždy nějakou skvělou pomazánku. Pokud máme v Domově větší akci tak nás dokáže překvapit dalšími vzorky, co stihne napéct a vytvořit ještě doma. Tam již může vymyslet i složitější věci jako třeba cupcaky či makronky apod. Všichni příchozí si upečené věci od Elišky moc chválí a velmi rychle se po nich zapráší. Proto bychom jí touto cestou chtěli oficiálně poděkovat. Tato pomoc nám přináší mnoho věcí, primárně jde o trávení času s uživateli Domova, kdy si s Eliškou rádi zavzpomínají na toto tzv. „Babičkovské pečení“, ale i o obohacení uživatelů i personálu novými recepty a v neposlední řadě nás svými výrobky na úrovni prezentuje na našich akcích pro veřejnost.

  nahoru   |   domů
     produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz