www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Krajská kola 2020 - info
Realizovaná krajská kola 2020
Krajské nominace 2020
   - Jihočeský kraj
   - Jihomoravský kraj
   - Karlovarský kraj
   - Královéhradecký kraj
   - Liberecký kraj
   - Moravskoslezský kraj
   - Olomoucký kraj
   - Pardubický kraj
   - Plzeňský kraj
   - region hl.m. Prahy
   - Středočeský kraj
   - Ústecký kraj
   - kraj Vysočina
   - Zlínský kraj
Krajská Kolegia 2020
Krajská kola další ročníky
 

K R A J S K É   N O M I N A C E / L I B E R E C K Ý   K R A J -   CENA Ď   2020


Občanské sdružení D.R.A.K. z.s., Liberec nominuje:

Helena Linková - Dobrovolník doma i v Evropě - Paní Helence je 67 let. Celý život pracovala s mládeží. Vychovala s manželem 3 dcery. Pečovala o svou maminku. Její síla a ochota dělat něco pro druhé je neutuchající. Nejen že, je členkou Přátel přírody ČR, kde od roku 1999 začala pomáhat na dětských akcích, s německými partnery Trojmezí Hartau - Žitava na akcích poznávání tradic sousedů: víkendové pobyty dětí a letní tábory a to i v Lobau a Lebus - Mückenbusch .
Doprovázela studenty na mezinárodních setkáních: Elsterwerda konference - diskusní setkání s politiky a zástupci z Evropské Unie. V roce 2008 doprovázela dva studenty na semináři pro setkání studentů v Karlsruhe ,,European Childrens Summit 2009,, kde se setkali s účastniky desetičlenných skupin studentů z osmi evropských států.
Ráda pomáhá jako dobrovolník na cyklistických a lyžařských závodech:
Každoročně na Jizerské 50, dále na: Světových Pohárech v kombinaci,Letní Grant Prix,Kontinentální pohár ve skocích, MS 2009 – v lyžování Liberec, 2010 – pomoc při povodních Chrastava, Raspenava, ODM 2010 - Olympiáda dětí a mládeže, EYOWF 2011 - Zimní evropský olympijský festival mládeže, Okolo Liberce, "Kolo pro život". Bike Babí léto, EVACS 2012 --evropské atletické mistrovství seniorů v Žitavě, Cyklorájem Podralsko -- Osečná, Mizuno trail running cup - Ještědský půlmaraton 2013 Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování, RUN-UP běhy do schodů, Deutschen Leichtathletik-Seniorenmeisterschaften 2015 v Žitavě, Regionalmeisterschaften 2016 v Žitavě.
Paní Helena je od roku 2009 dobrovolnicí v o.s. D.R.A.K. z.s., kde nám tlumočí a doprovází nás v německém jazyce v rámci mezinárodních projektů. Heleno děkujeme Ti! Díky Tobě jsme se stali zahraničními partnery a máme možnost získat mnoho informací. Spolupracujeme a přinášíme si inovace do naší práce s dětmi, rodinami, mládeží, seniory a osobami se zdravotním postižením. Tobě patří naše poděkování.

Sklářské muzeum, Kamenický Šenov nominuje:

Peter Rath - Peter Rath z Vídně začal působit v České republice v první polovině 90. let, kdy v Kamenickém Šenově vznikl jeho Sklářský ateliér. Propojení rodiny Rathových s borskošenovskou oblastí ale sahá do mnohem starší historie. V roce 1918 založil Peterův děda Stefan v Kamenickém Šenově v budově dnešního sklářského muzea vlastní firmu, která navázala na předchozí velmi úzké kontakty fy. J. & L. Lobmeyr s nejlepšími řemeslníky tohoto regionu. S. Rath vedl závod v letech 1945 – 1951.
O necelé půlstoletí později, v roce 1993, přišel do Kamenického Šenova jeho vnuk Peter. Zakoupil zde dům a založil vlastní firmu, v níž uplatňoval mnohé z idejí svého dědy. I on dal k dispozici své vědomosti, zkušenosti, kontakty i podnikatelského ducha, které se u něj snoubily s láskou ke Kamenickému Šenovu a ke sklu a s neuvěřitelným nadšením pro vše, co zde vznikalo.
K významným aktivitám Petera Ratha patřilo založení Evropské společnosti Světlo a sklo pro výzkum historie skleněných svítidel (2000), spolupracoval při založení a přípravách trienále Mezinárodních sympozií rytého skla v Kame- nickém Šenově (1996 – 2008), spolupracoval se studenty a absolventy odborných a vysokých škol a propagoval české sklářství, Kamenický Šenov i Českou republiku, za což byl v roce 2007 vyznamenán ministrem kultury (udělena plaketa „ARTIST BOHEMIAE AMICIS“, ocenění pro zahraniční osobnosti působící v průmyslu a umění v Čechách). V roce 2008 předal svou českou firmu a s ČR se rozloučil výstavami v Maltézském paláci v Praze a v Kamenickém Šenově. V květnu 2008 se vydal po vzoru sklářských obchodníků na téměř 550 kilometrů dlouhou pěší pouť s trakařem z Kamenického Šenova do Vídně. Peter Rath dokázal ostatní vždy podpořit, povzbudit i inspirovat, byl ochoten nezištně poskytovat rady, informace i pomoc (včetně pomoci finanční).
Byl jmenován čestným občanem města Kamenického Šenova. V prosinci 2019 zde oslavil své 80. narozeniny.

Jan Punčochář, výkonný ředitel, televize rtm plus Liberecko nominuje:

Martin Prokeš - Mezinárodní hudební festival Lípa Musica - Martin Prokeš je dlouholetým předsedou spolku Arbor. Tento spolek stojí za Mezinárodním hudebním festivalem Lípa Musica, který má letos už 19. ročník. Z původně malé akce se Martinu Prokešovi podařilo vytvořit událost, která na sever Čech každoročně přivádí špičkové interprety klasické hudby. Festivalové projekty se navíc odehrávají na nejrůznějších zajímavých místech Libereckého a Ústeckého kraje a také Saska, která oživují a přivádějí do nich nové návštěvníky.

Domov pro seniory Česká Lípa nominuje:

Miloslav Lupoměský - Vánoce v Domově pro seniory Česká Lípa - V prosinci nám zavolali z firmy Mirobus, že pan majitel často pomáhá potřebným a letos by rád udělal na Vánoce něco i pro seniory. Domluvili jsme se, co nejvíce potřebují s tím, že to sami nakoupí a přivezou. To je samo o sobě úžasné, ale to, co následovalo udělalo velkou radost nejen seniorům, ale i zaměstnancům. S dárky totiž přijel sám pan Lupoměský, měl dárek pro každého klienta a navíc ho každému sám předal. Vánoční náladu rozdával na každém pokoji. Všem klientům se věnoval a povídal si s každým osobně. Bylo to nádherné a jeho vstřícnost, pozornost a čas, který věnoval každému zvlášť, umocnila několikanásobně radost z přinesených dárků. Doprovázely ho kolegyně, které s ním klientům přály krásné Vánoce a také bohatě rozdávaly vánoční náladu, která na všech pokojích zavládla. Velice si Vážíme toho, že si vybrali náš domov a moc DĚKUJEME.

Hotel Morris Česká Lípa - Vánoční besídka Domova pro seniory Česká Lípa společně s Dětskými domovy v Dubé Deštné a České Lípě - Hotel Morris již potřetí podával občerstvení na Vánoční besídce pro seniory a děti ze dvou dětských domovů. Děti seniorům předvedli kulturní program a každé si odneslo dárek od zaměstnanců firmy Adient. Skvělou atmosféru podpořil svým rautem Hotel Morris. Výborné jídlo, pití, dortíky, káva i horká čokoláda s příjemnou obsluhou oblečenou jako ve špičkové restauraci je něco, co by naši senioři už jinak nezažili. Bylo to opět moc krásné a senioři byli dojatí i nadšení zároveň. Atmosféra společných setkání je nepopsatelná. Chceme moc poděkovat za to, že jim nejsou děti ani senioři lhostejní.

taneční skupina TAKT Liberec, z.s. nominuje:

PRECIOSA, a.s. - Náš mnoholetý, velmi vážený a hlavní sponzor, který nám přispívá již od roku 2000, kdy jsme jen díky jeho daru mohli odjet reprezentovat Liberec na Mistrovství světa. Díky Nadaci PRECIOSA může naše taneční skupina vyplnit volný čas smysluplným způsobem cca 400 dětem a mládeži i při velmi nízkých členských poplatcích, jelikož finanční dary používáme zejména na „běžný chod skupiny“ (úhrada nájemného, dopravného na soutěže, šití nákladných kostýmů, reprezentace na mezinárodních soutěžích apod.), ale i na organizování rozličných akcí pro děti a mládež (příměstské tábory, letní taneční školy, workshopy, dětské dny, taneční soutěže atd.).

Knorr-Bremse ČR, Systémy pro užitková vozidla - Velmi významný sponzor a partner sportovních tanečních akcí, který nám přispívá již od roku 2016. Díky Knorr-Bremse může naše taneční skupina pořádat kvalitní soutěže pro děti, juniory i dospělé pro celou republiku a na velmi vysoké úrovni.

Elektroservis Menčík - Velmi významný sponzor a partner ligových postupových soutěží, který nám přispívá již od roku 2013. Díky Elektroservisu Menčík můžeme obdarovat stupně vítězů hodnotnými dary.

Naivní divadlo Liberec, p.o., nominuje:

Tomáš Absolon, ABS – Liberec, s. r. o. - Mezinárodní-festival profesionálních loutkových divadel Mateřinka - Pan Tomáš Absolon je dlouhodobým partnerem festivalu řadu let a svým příspěvkem, který poskytuje na divadelní činnost i v letech, kdy se festival nekoná (bienále) se výrazně vymyká podporovatelům z privátní sféry, jejíž podíl bývá spíše jednorázový a zdaleka ne tak výrazný.

Denní a pobytové sociální služby, p. o., Česká Lípa nominuje:

GALAXY GASTRO, s.r.o. - Jménem organizace Denní a pobytové sociální služby, Česká Lípa bychom chtěli z celého srdce poděkovat panu Josefovi Palme - majiteli restaurace Kozlovna (GALAXY GASTRO, s.r.o.) v České Lípě a paní Simoně Petrovičové, která pracuje v této restauraci jako provozní. V době letních prázdnin a také v průběhu celého roku, kdy není v provozu školní jídelna, kam společně s našimi uživateli docházíme, pro ně zajišťují obědy, které jsou z veliké části od nich finančně dotovány. Pomáhají nám zajišťovat také obědy pro uživatele vyžadující bezlepkovou dietu. Tuto restauraci navštěvují uživatelé velice rádi, neboť je zde hezké prostředí, vždy se na nás usmívá milý a vstřícný personál včetně paní provozní. Všem uživatelů zde velice chutná a vždy se těší na období, kdy budeme docházet na obědy právě do této restaurace. Další velikou podporou, kterou nám vyjadřují je pomoc s organizováním tradičních vánočních posezení, kdy nám umožňují bezplatný pronájem salonku a občerstvení. Bohaté pohoštění, které připravují pro všechny přítomné je také z veliké části finančně dotováno. Prostřednictvím paní Petrovičové spolupracují Denní a pobytové sociální služby, p. o. a restaurace Kozlovna (GALAXY, s.r.o.) téměř 10 let. Jednání s paní Petrovičovou je vždy velmi příjemné, vstřícné a zároveň vysoce operativní a pohodové. Z jejího přístupu je vždy zřejmé maximální pochopení k individuálním potřebám každého z našich uživatelů a hřejivý lidský vztah. Děkujeme z celého srdce!

Domov důchodců Rokytnice nad Jizerou nominuje:

Mgr. Pavel Svoboda, náměstek pro resort sociálních věcí - Poděkování panu náměstkovi za velkou morální podporu nejen vedení organizace, ale i pracovníkům našeho domova. Dále za odborné vedení (zasílání všech mimořádných opatření a nařízení vlády, MZ a MPSV…) která byla postupně vydávána v průběhu v tak těžké a náročné situaci související s Covidem 19. A zajištění ochranných prostředků prostřednictvím KÚ. Nesmíme zapomenout ani na hasiče, kteří zajišťovali rozvoz těchto pomůcek.

Bc. Jan Gabriel, MBA, ředitel organizace a předseda APSS LK - Velké poděkování panu předsedovi APSS Libereckého kraje, který vytvořil pro všechny poskytovatele sociálních služeb, kteří jsou členy APSS „vlákno“, po celou dobu v období Covidu 19 nás všechny nejen podporoval, ale i odborně vedl, včetně jím zasílaných návrhů na všechna ustanovení, která byla nutná v zařízeních realizovat. Tímto nám všem velice pomohl v období těžké a náročné situace.

Jana Hurtová - Paní Jana Hurtová náš domov a především naše pracovníky podpořila nejen milými slovy podpory, ale i péčí o nás. Díky jejímu daru pomohla ochránit ruce našim pracovníkům, které tak trpěly a nadále trpí vlivem nutné časté dezinfekce a navlečených rukavic. Zajistila vosky pro parafínovou koupel rukou a zároveň i aromaterapii, neboť vosky byly obohaceny bylinkami. Mnohokrát děkujeme.

Richard Langer, autor ceny Ď a tým ceny Ď nominuje:

Město Nový Bor - Město Nový Bor je krásné město spjaté odedávna se sklářstvím. Jakoby to předznamenávalo, že jeho atmosféru vytváří lidé s křehkou křišťálovou duší, plnou invence, nápadů, snahy dělat svět nádhernější, když to jde. Tolik moje pocity z návštěv Nového Boru jako takového. Avšak jsou to pocity, které mi vysvětlují, proč právě tady tak náramně cena Ď uspěla, proč právě zde našla takové zázemí, proč tu k ní mají takový vztah. Když jsem po deseti úvodních ročnících ceny Ď, které měly jen finále, přišel v roce 2011 s nápadem realizovat od jedenáctého ročníku krajská kola jakožto šanci na ocenění ve všech 14 krajích ČR navíc ještě před tím, než se všechny nominace setkají ve finále (kde mají opět nové šance na cenu bez ohledu na výsledky krajských kol), komunikoval jsem s městem Nový Bor, neboť z tohoto města byla přihlášena jedna z prvních krajských nominací. Když se vedení města dovědělo, že mám velkou starost najít zázemí a partnery v Liberci (přece jen jsme nezávislý apolitický projekt jdoucí svou cestou), nabídlo samo od sebe spolupráci a z té zakrátko vzniklo desetileté fungující vzájemně smysluplné partnerství. Děkuji městu Nový Bor, všem jeho občanům, kteří vzývají tuto spolupráci, děkuji pracovníkům městského úřadu, děkuji s láskou se spolupráci věnující paní doktorce Aleně Forgáčové a jejím kolegyním a také děkuji panu starostovi Jaromíru Dvořákovi za neuvěřitelný chlapský přístup ke spolupráci, která je založená na zájmech města a ne potřeb jeho představitelů, na upřímném zájmu o poděkování těm, kteří v Novém Boru dělají něco navíc, stejně jako v Libereckém kraji.

Město Nový Bor nominuje:

Mgr. Milan Hlaveš, Ph.D. - Odborná podpora Mezinárodního sklářského sympozia - Město Nový Bor jako hlavní pořadatel nominuje na městskou Cenu Ď Mgr. Milana Hlaveše, Ph.D. za jeho přínos k realizaci několika ročníků Mezinárodního sklářského sympozia IGS. Milan Hlaveš je člověk, pro něhož je sklo alfou i omegou jeho života. Sklem se zabývá od raného mládí a sklo ho provází profesním i soukromým životem. Málokdo po světě viděl a slyšel o skle tolik co Milan Hlaveš, navíc sklo miluje, a proto byl pro město pří výběru kurátora IGS jasnou volbou. Ve funkci kurátora působil v letech 2012, 2015 a 2018 a odvedl zde obrovský kus práce nejen pro IGS, ale i pro české sklo a jeho propagaci, stejně jako pro propagaci města, jehož historie i současnost je se sklem spojena. Svým rozhledem, profesionalitou a osobním nasazením významně přispěl k úspěchu všech ročníků IGS, na nichž se podílel, a město Nový Bor mu touto cestou vyjadřuje veřejné poděkování.

  nahoru   |   domů
     produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz