www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Krajská kola 2018 - info
Realizovaná krajská kola 2018
Krajské nominace 2018:
   - Jihočeský kraj
   - Jihomoravský kraj
   - Karlovarský kraj
   - Královéhradecký kraj
   - Liberecký kraj
   - Moravskoslezský kraj
   - Olomoucký kraj
   - Pardubický kraj
   - Plzeňský kraj
   - region hl.m. Prahy
   - Středočeský kraj
   - Ústecký kraj
   - kraj Vysočina
   - Zlínský kraj
Krajská Kolegia 2018
Krajská kola další ročníky
 

K R A J S K É   N O M I N A C E / KRÁLOVÉHRADECKÝ   KRAJ -   CENA Ď   2018


Městské středisko sociálních služeb Oáza, Nové Město Nad Metují nominuje:

Český rozhas - Ježíškova vnoučata - Úžasný projekt, díky kterému nejen že bylo obdarováno mnoho seniorů v ČR, ale i se mnohem více diskutovalo ve veřejném prostoru o potřebách seniorů.

Slevomat.cz - Vytvoření účtu na Slevomatu pro Ježíškova vnoučata - Paní Úlovcová, přestože na mateřské dovolené, zařizovala zprostředkování dárků pro seniory v akci Ježíškova vnoučata. Klient našeho Domova pro seniory díky připojení Slevomatu do Ježíškových vnoučat obdržel elektrické polohovací křeslo.

Domov sv. Josefa Žireč nominuje:

Jan Dušek a Petr Hirsch - Camino na kolečkách - Jan Dušek je 37letý muž s diagnostikovanou progresivní formou roztroušené sklerózy odkázaný na invalidní vozík. Jeho sen byl absolvovat poutní cestu do Santiaga de Compostela spolu se svým devítiletým synem Jendou. Rozhodl se pokořit Svatojakubskou cestu hned z několika důvodů. Sám pro sebe vyrazil s prosbou o zpomalení průběhu nemoci. Všem ostatním chce hlavně ukázat, že na kolečkách život nekončí a i v těžké životní situaci je možné si splnit své sny a cíle.
Petr Hirsch se pokusil obejít pěšky svět. Též jste o něm mohli slyšet o jeho 16000 km dlouhém vejšlapu, kdy pěšky putoval z domova do Santiaga de Compostela, Říma a Jeruzaléma. Od roku 2013 na více než 150 místech po celé ČR své putování představil v poutavé besedě "šestnáctitisícikilometrovej vejšlap". Od roku 2015 organizuje poutě pro veřejnost a rozhodl se pomáhat a podporovat druhé v jejich prvních krůčcích na cestách.
Zdůvodnění nominace Honzy a Petra: Za spolupráci s naší neziskovou organizací, za šíření problematiky roztroušené sklerózy a našeho prvního a stále jediného zařízení do povědomí lidí nejen v Čechách, ale i v zahraničí… Za naději pro naše nemocné…. Honza ale nevyrazil na pouť sám za sebe. Než započal první kilometr své pouti, navštívil pacienty v Domově sv. Josefa v Žirči: „Já tam pojedu také za vás.“ Každý, kdo chtěl, zapsal na létající lampion štěstí své přání. Lampion byl později jako symbol splněných přání vypuštěn nad Atlantik.
Premiéru filmu jsme s klienty navštívili v kině ve Dvoře Králové. Od té doby Honza s Petrem křižují celou republiku s besedami nejen pro školy. Od 6. do 27. února 2018 se konala výstava v prostorách Křížové chodby Karolina na Univerzitě Karlově v Praze. Odtud se přestěhuje do Domova sv. Josefa do Café Damián, kde potrvá do 17. 4. a pak si ji budou moci prohlédnout návštěvníci v Broumově.

Dětský domov, Dolní Lánov nominuje:

Tango Havlíčkův Brod, v. o. s. - Daruj hračku - Nominace a poděkování od všech dětí a zaměstnanců našeho DD, ZŠ a ŠJ v Dolním Lánově za realizaci projektu „Daruj hračku“. Děti měly ze splněných přání velkou radost. Tímto navrhujeme Tango na cenu Ď pro rok 2018. Děkujeme za individuální přístup při realizaci 21. ročníku projektu a dětské úsměvy.

Dětský domov, Nechanice nominuje:

Tango Havlíčkův Brod, v. o. s. - Daruj hračku - Tým Tango, skládající se z handicapovaných lidí dlouhá léta organizuje akci „Daruj Hračku“, která svým rozsahem nemá obdoby v ČR a rozdává radost jinak znevýhodněným – naše děti sociálně.

Oblastní charita Hradec Králové nominuje:

Vojtěch Šůstek - V letošním roce oslavil Vojta Šůstek významné životní jubileum. Spolu s gratulací bychom mu rádi touto nominací na cenu Ď poděkovali za dlouhodobou spolupráci s Oblastní charitou Hradec Králové, a to zejména v rámci koordinování a organizace Tříkrálové sbírky v Černilově. První dva ročníky Tříkrálové sbírky v Černilově zajišťovala koledníky a průvodce hradecká Oblastní charita. Vojta se rozhodl další ročníky organizovat sám, s dětmi a dospělými z Černilova. A vzal to za správný konec. S typicky neutuchající energií zapojil přátelé z farnosti i další lidi z obce. Jak těžké či snadné bylo přesvědčit další a nadchnout je pro myšlenku, ví asi jen on. Po Černilově tak v prvních letech koledy procházely tři čtyři skupinky. V posledních letech vyjde do ulic obce přes třicet dětských koledníčků v bílých pláštích, s korunami na hlavách a téměř tucet dospělých průvodců. Vojta je jeden velký úsměv a do příprav Tříkrálové sbírky vnáší celá léta svoji energii, pohodu a přátelskost. Inspiroval a podpořil zavedení Tříkrálové sbírky i v několika dalších obcích v blízkém okolí.

Jana Vaníčková - Když přijde, vejde s ní sluníčko. Jana je úžasná bytost. Má dvě velké děti a společně žijí v Novém Bydžově. Je učitelkou na základní škole. Před dvěma lety si naši Oblastní charitu “oťukla“, když poprvé vyjela s partou dobrovolníků na celodenní brigádu do Neratova. Srdečnost, upřímnost a emoce nenechaly na sebe dlouho čekat a všem bylo jasné, že je Jana „lapená“ do dobrovolnické sítě. Víkendové aktivity jí však moc nevyhovovaly. Má ještě maminku, o kterou se stará a chtěla být s rodinou. V rané péči Sluníčko se objevila rodina z jejího městečka a i přes velmi vážný stav dítěte se Jana vrhla do pomoci. Již třetím rokem je skoro členem rodiny. Někdy pohlídá nemocnou holčičku, ale svoji energii zaměřila spíše k druhé dcerce, kterou vodí do školy a pravidelně se s ní učí. Maminka tak má více času na nemocnou sestřičku. Jaká je to pomoc, asi nejvíce oceňuje maminka. I přes odbornou péči má dalšího člověka, kterému důvěřuje, na kterého je spolehnutí. Má vedle sebe veselou pozitivní Janu, která ji podrží za ruku a rozumí ji. Jana ale zvládá víc. Objevila další rodinu, která otevřela náruč a přijala ji. Dochází pravidelně za otcem s dětmi, kteří zůstali bez maminky. Občas je nápomocna praktickou radou tatínkovi, většinu času však tráví s dětmi. Byla všem třem na blízku, již v době, kdy prožívali nejtěžší období krátce po úmrtí maminky. A do třetice - Jana již třetím rokem doučuje děti. Asi nikdo nepochopí, proč z okresního městečka dojíždí každý čtvrtek odpoledne do úplně cizí školy v jiném městě. Jana má ale jasno. „ Přeci nebudu sedět doma!“

ZOO Dvůr Králové a.s. nominuje:

Nadace ČEZ - Poslední šance – Záchrana nosorožců bílých severních - Nosorožci bílí severní jsou nejohroženějšími savci současnosti. V přírodě byli naposledy spatřeni v roce 2007 a dnes jsou na světě známi pouze dvě samice. Obě patří ZOO Dvůr Králové. Jsme tedy lídrem projektu o záchranu těchto nosorožců. Bez nejvýznamnějšího podporovatele Nadace ČEZ bychom nebyli schopni zajistit hlavní cíl projektu a to uchovat genetickou informaci těchto nosorožců a pokusit se o jejich rozmnožení, tak aby nám jednou pro vždy nezmizeli z naší planety.


  nahoru   |   domů
     produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz