www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Krajská kola 2018 - info
Realizovaná krajská kola 2018
Krajské nominace 2018:
   - Jihočeský kraj
   - Jihomoravský kraj
   - Karlovarský kraj
   - Královéhradecký kraj
   - Liberecký kraj
   - Moravskoslezský kraj
   - Olomoucký kraj
   - Pardubický kraj
   - Plzeňský kraj
   - region hl.m. Prahy
   - Středočeský kraj
   - Ústecký kraj
   - kraj Vysočina
   - Zlínský kraj
Krajská Kolegia 2018
Krajská kola další ročníky
 

K R A J S K É   N O M I N A C E / Ú S T E C K Ý   K R A J -   C E N A   Ď   2018


Dětský domov Mašťov, nominuje:

Nadace Terezy Maxové dětem - Hurá na hory a nejen na lyže - Bez příspěvku by se děti z našeho dětského domova nemohly zúčastnit ozdravného pobytu na horách v období jarních prázdnin.
Báječné léto 2017 - Příspěvek na účast dětí z dětského domova na letních táborech a rekreačních pobytech v období letních prázdnin. Velice si ceníme, co pro děti z dětských domovů děláte.

Nadace AGROFERT - Letní tábory a rekreační pobyty v období hlavních prázdnin pro děti z dětského domova - Příspěvek na účast dětí z dětského domova na letních táborech a rekreačních pobytech v období letních prázdnin. Velice si ceníme, co pro děti z dětských domovů děláte.

Československá obchodní banka, a. s. - Vánoční dárky od zaměstnanců ČSOB - Rozzářené oči dětí, rozehřeje každé srdce. Děkujeme zaměstnancům ČSOB za dlouhodobou spolupráci, bez jejich dobročinnosti bychom jen stěží takto rozzářená očka viděli.

Tango Havlíčkův Brod, v.o.s. - Daruj hračku - Děkujeme dárcům, ale i ostatním, kteří se o tento projekt starají. Velice děkujeme za krásné dárky. Děti byly z dárků velmi nadšení.

Porozumění Litvínov, z. s. , nominuje:

Billa, s. r. o. - Zaměstnanci prodejny pro nás mezi sebou uspořádali finanční sbírku, kterou věnovali na provoz našeho centra. Uspořádali u nás také dobrovolnický den a pomohli nám s podzimní údržbou zahrady a vytapetovali nám hernu pro naše děti. Přislíbili nám dlouhodobou spolupráci. Vše z vlastní iniciativy! Z toho máme velkou radost a navrhujeme je za to na Cenu Ď.

Město Litvínov - Díky pravidelné finanční a morální podpoře Města Litvínov, může naše centrum existovat a nabízet volnočasové aktivity pro rodiny pečující o malé a handicapované děti a to již čtrnáctým rokem. Handicapované děti tak mají možnost být integrovány mezi své zdravé vrstevníky již od nejútlejšího věku. Rodiny se necítí sociálně izolováni.

Dětský domov a Školní jídelna, Lipová u Šluknova, nominuje:

Pavel Hanák - První setkání s tímto člověkem proběhlo v roce 2010, na základě tanečního vystoupení „našeho“ Fandy v televizní soutěži Česko – Slovensko má talent. Strejda Pavel, jak se mu dnes „familiárně“ říká, se rozhodl, že bude Františka v jeho talentu podporovat. Z podpory jedince se záhy stala podpora jedné rodinné skupiny a posléze celého dětského domova.
Kromě spousty sponzorských darů strejda Pavel např. každoročně zve naše děti na prázdninový pobyt do Vracova. První rok jsme byli ubytováni v Domově mládeže ve Vracově, od následujícího roku jsme již mohli pobývat v bungalovu, který pro tyto účely nechal, na své náklady, na svém pozemku vybudovat. Děti tak mají své vlastní zázemí se sociálním zařízením, místem na přespání a s kuchyňkou, kde si samy vaří.
Na každý prázdninový pobyt má strejda Pavel pro děti připravený bohatý program, při kterém se, formou zážitkové pedagogiky, učí poznávat krásy přírody, technické vymoženosti let minulých, ale i současných, profesní dovednosti různorodých lidských činností aj. Z velkého výčtu můžeme jmenovat například návštěvu zámku v Milovicích s procházkou v dobových kostýmech, návštěva letiště v Kunovicích s vyhlídkovým letem, prohlídka skanzenu ve Strážnici. Měli jsme možnost prohlédnout si hasičskou výstroj a výzbroj, vše spojené s odborným výkladem. Byly nám zajištěny povolenky pro naše mladé rybáře. Dále jsme absolvovali jízdu na koních a návštěvu střelnice v Bzenci se střelbou na terč, plavbu lodí Baťovým kanálem, Aquapark v Uherském Hradišti, jeli jsme vláčkem do ZOO v Hodoníně, navštívili kynologické cvičiště v Dubňanech dále příjemné prostředí Vracovského koupaliště atd., atd., atd. Za těch osm let toho bylo opravdu hodně. Je nutné poznamenat, že z valné většiny, ne – li zcela, to bylo vše hrazené z peněz strejdy Pavla.
Aby si děti jen „neužívaly“, tak je strejda Pavel vždy šikovně zapojí do sklizně sezonního ovoce, jako jsou například višně, či meruňky, z kterých pak společně vaří marmelády, dělají šťávy, či dřeň, které si pak děti odvážejí domů, do DD. Několikrát v roce zašle všem dětem v našem DD balík s jablky a hruškami, či dalším ovocem. Minimálně jednou v roce pak osobně navštíví náš dětský domov. Všem dětem, které kdy ve Vracově, u strejdy Pavla, byly, těm nikdy nezapomene popřát k narozeninám, či svátku.
Obdivuhodný je fakt, že strejda Pavel bydlí od našeho dětského domova přes 400km, a přesto na nás nezanevřel a snaží se nám stále pomáhat. Strejda Pavel je již v důchodovém věku a z toho mála co má se ještě dělí s dětským domovem a dětmi, které v něm žijí. Je to výjimečný člověk! Ptáte se, proč to dělá? Pozvěte ho na jedno z městských, či krajských kol a on Vám to určitě rád sdělí.

HOSPIC v MOSTĚ,o.p.s., nominuje:

Biskupství litoměřické - paliativní péče - Biskupství nám dlouhodobě pomáhá finančně s úhradou léků a zdravotnického materiálu, potřebného k péči o nevyléčitelně nemocné klienty, kteří se nacházejí v terminální fázi onemocnění.

Ústecký kraj - zdravotní a sociální služby - Kraj nám již 13 let finančně pomáhá s poskytováním zdravotních a sociálních služeb nevyléčitelně nemocným lidem a osobám, které potřebují neustálou pomoc v důsledku nemoci, nebo vysokého věku.

VDV nadace Olgy Havlové - ošetřovatelská péče o onkologicky nemocné klienty - VDV nám dlouhodobě pomáhá finančně s úhradou prostředků a pomůcek potřebných k ošetřování nemocných klientů hospice.

Oblastní charita Ústí nad Labem nominuje:

KS Motor Servis Van, s.r.o. - Společnost KS Motor Servis Van, s.r.o. dlouhodobě (cca od roku 2014) podporuje činnost a chod našeho zařízení Domu pokojného stáří sv. Ludmily v Chabařovicích, což je jedno ze zařízení poskytovatele sociálních služeb Oblastní charity Ústí nad Labem.
Pan ředitel, Bc. Jaromír Kolda, pomáhá naší organizaci řadu let, a to jednak jako fyzická osoba společně se svou manželkou, paní Jitkou Koldovou, v průběhu roku různými dárky v podobě občerstvení, pochutin či dekorativních předmětů do zařízení a dalšího vybavení. Dále jako ředitel společnosti KS Motor Servis Van, s.r.o., se aktivně zajímá o to, co naši organizaci momentálně tíží, co potřebuje (např. počítače) nebo čím by mohl pomoci v konkrétním zařízení. Díky jeho vstřícnosti mají např. všichni klienti Domu pokojného stáří sv. Ludmily v Chabařovicích každoročně krásné vánoční svátky. Mezi vánočními dárky např. uvítali odšťavňovač, díky kterému mohou konzumovat ovocné a zeleninové šťávy. Do výdejny jídla jako pomocník přibyl elektrický kráječ chleba a uzenin, v prádelně zaměstnanci ocenili nová žehlící prkna. Zařízení taktéž nedávno obdrželo elektrický AKU šroubovák, Gola sadu a další vybavení pro každodenní údržbářské práce. Zpětně nelze nevzpomenout na nákup vánočního stromečku, fotoaparátu či vysavače. Pan Bc. Jaromír Kolda se v průběhu celého roku velmi aktivně zajímá nejen o chod zařízení (spolupracuje s vedoucí tohoto zařízení), ale i o chod celé organizace, v rámci níž spolupracuje s ředitelkou organizace. Této spolupráce si velmi vážíme a mnohokrát, nejen jménem všech zaměstnanců, ale hlavně jménem všech klientů, za ni děkujeme. I díky této spolupráci můžeme všichni společně obohatit každodenní život našich seniorů.

Kateřina Neckářová, Chomutov nominuje:

Milan Dzuriak - Milan ve svých devatenácti letech vyhrával jeden závod ve skoku do výšky za druhým a měl našlápnuto k úspěšné kariéře profesionálního sportovce (umístil se i jako mistr republiky). V téže době mu lékaři diagnostikovali vrozenou vadu kyčlí a následně i Bechtěrovovu chorobu, což ukončilo jeho sportovní naděje a životní sen (soutěžit na olympiádě). Milan se však rozhodl se svou bolestí poprat tím, že bude pomáhat a plnit sny ostatním a dokázat, že i s handicapem se dá žít. K dnešnímu dni už dokázal pomoci několika dětem ke splnění jejich snu. Od speciálního telefonu pro nevidomé, přes elektrické vozíky až po speciální ozdravné pobyty. Z jedné charitativní akce se stal každoroční zvyk, a tak Milan založil minulý rok Nadační fond Cesta proti bolesti. Dnes již připravujeme 4. ročník charitativní akce na pomoc dalším handicapovaným dětem.

Koubasket z.s. , Děčín nominuje:

GPD a.s. - Již několikátým rokem firma GPD včele s panem Chvojkou podporuje různé projekty a nápady Koubasketu. Ještě se nestalo, že by se firma odvrátila zády a ba naopak sama o sobě hledá prostředky, jak ještě více pomoci. V letošním roce je její pomoc opravdu veliká a my tak budeme mít možnost pomoci mnohem více dětem, než tomu bylo dříve. Moc si této podpory vážím a proto přišla i tato nominace. Myslím si, že cena by byla ve správných rukách. Děkuji.

Andělé bez křídel z.s. - Koubasket by nikdy nebyl tam kde je, kdyby neexistovala Klárka Hozáková a její Andělé bez křídel. Je to žena na svém místě, která vám nikdy neřekne ne a se vším dokáže pomoci. Kdykoliv cokoliv potřebuji s Koubasketem vyřešit, Klárka to prostě zvládne, poradí, určí, vymyslí a musím říci, že díky ní je svět hned krásnější. Díky a klaním se před takovým člověk, kterým Klárka je.

Domovy sociálních služeb Háj a Nová Ves nominuje:

AKTIPO o.s. - Sbírej – Toner. cz - Po jedenáctileté spolupráci s Aktipem v tomto projektu máme pocit, že si všichni zaslouží poděkování. Jedná se o sbírání tonerů, kterého se účastníme již 11 let. Moc to pomáhá, hlavně ležícím plně imobilním klientům k hrazení canisterapie. Dále peníze z projektu pomáhají našim klientům v uplatnění se v běžném životě, mají možnost se seberealizovat. Ještě se při tom šetří naše už tak zdevastovaná příroda. Tento projekt má smysl. A za těch jedenáct let věřte, že vás máme rádi a chceme vám touto cestou poděkovat.

Jitka Hanousková - Dlouholetá přítelkyně a podporovatelka našeho zařízení - Paní Hanousková již několik let chodí na všechny akce našeho zařízení, povzbuzuje nás v naší práci, podporuje nás morálně i finančně. Vždy když přijde do zařízení, přinese dar finanční, abychom mohli lépe realizovat naše kulturní či sportovní akce. Kéž by naše společnost měla více takových jednotlivců.

Spolek přátel historie Litvínovska nominuje:

Josef Bartoníček - Nominujeme na cenu Ď Josefa Bartoníčka, člena Spolku přátel historie Litvínovska, který se dlouhodobě zajímá o historii města Litvínov. Před dvěma roky založil webovou stránku Litvínov-pamětníci a současnost, s cílem pátrání po stopách historie regionu, vzbuzovat zájem o bohatou minulost a tradice Litvínova a zapojovat do těchto aktivit občany města, Toho dosahuje seznamováním spoluobčanů s historickým materiálem, fotografiemi a vyzývá je ke spolupráci. V současné době se přihlásilo na web více než 2 600 lidí a počet zájemců stále roste. Spolku jsou zasílány historické fotografie k společnému bádání. Pan Bartoníček se aktivně zapojuje do činnosti Spolku přátel historie Litvínovska, vytváří i projekty vhodné pro školní mládež pro seznamování s historií města ve kterém žijí.

Andělé bez křídel z.s., Děčín nominuje:

Jakub Houška (Kouba) - Už od roku 2013 není jméno Kouba spjato pouze s BK Děčín, ale i s charitou. Nezajímá se jen o děti, které získává pro lásku ke sportu. Díky svému velkému srdci pomáhá i spoustě vážně nemocných dětí. Přes jeho Eshop se do pomoci může zapojit každý. Kromě toho ale každý rok pořádá hned několik sportovních i kulturních akcí a výtěžek z nich opět pomáhá, kde je potřeba. Díky němu se interaktivní tabule dočkaly i děti ve speciální školce Vilík. Potěšil i Krůčky, kroužek děti s handicapem. Kromě úžasných částek, pro nás má stejný význam i jeho psychická podpora. Nikdy mu nebyl lhostejný osud člověka v nouzi. Opakovaně byla jeho pomoc blesková, takřka přes noc sháněl, domlouval, a druhý den už přicházel se zcela konkrétní pomocí.

Zoologická zahrada Ústí nad Labem, p. o., nominuje:

Heinrich Lumpe (16.2.1859-22.2.1936) - Založení Lumpeparku (1908), ze kterého postupně po 2. světové válce vznikla ústecká zoologická zahrada. Letošní kulaté výročí (110 let) tuto neobvyklou nominaci opravňuje - Heinrich Lumpe patřil k největším mecenášům v dějinách města Ústí nad Labem. Ze své podnikatelské činnosti financoval nejen celý provoz Lumpeparku, ale během svého života věnoval většinu svých zisků na dobročinné účely. Ve válečných letech např. opakovaně organizoval akce ve prospěch Rakouského červeného kříže, podporoval různé spolky a zařízení (Spolek válečných invalidů v Ústí nad Labem, Dělnickou ozdravovnu v Ryjicích, Německou slepeckou školu v Ústí nad Labem, výbor pro zřízení žákovských nocleháren, sirotčinec, starobinec, polévkový ústav…). Další peníze šly na ošacení chudých, na obnovu klášterního kostela apod., výčet by byl opravdu velký :-) S jeho osobou lze spojit řadu přívlastků - mecenáš, dobrodinec, lidumil, nezištný dárce, osvícený a skromný člověk.

Město Děčín nominuje:

Helena Ryšavá - Paní Ryšavá je již přes 20 let aktivní a obětavou předsedkyní spolku, který sdružuje bývalé pracovníky ve školství, dnes již seniorského věku. I přes svůj pokročilý věk je paní Ryšavá velmi aktivní. Pro své kolegy organizuje široký program aktivit, jako např. pravidelné turistické pochody, pobytové zájezdy, kulturní akce, besedy a přednášky a mnoho dalšího. Kromě toho se také podílí na organizaci výtvarného kroužku v Srbské Kamenici. Je členkou krajské rady Seniorů a spolupracuje v komunitním plánování města Děčín. Má tři děti a ve volném čase se ráda věnuje cvičení jógy. Jejím heslem, stejně jako heslem seniorské organizace OROS je „Ani ve stáří nebýt nikdo sám“.


  nahoru   |   domů
     produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz