www.cena-d.cz
 úvod | magazín Ď | městská kola | krajská kola | celostátní kolo | nominace | kolegium | přehled oceněných | fotogalerie | statut | partneři | ohlasy | slovo pořadatele | kontakt

Krajská kola 2018 - info
Realizovaná krajská kola 2018
Krajské nominace 2018:
   - Jihočeský kraj
   - Jihomoravský kraj
   - Karlovarský kraj
   - Královéhradecký kraj
   - Liberecký kraj
   - Moravskoslezský kraj
   - Olomoucký kraj
   - Pardubický kraj
   - Plzeňský kraj
   - region hl.m. Prahy
   - Středočeský kraj
   - Ústecký kraj
   - kraj Vysočina
   - Zlínský kraj
Krajská Kolegia 2018
Krajská kola další ročníky
 

K R A J S K É   N O M I N A C E / P A R D U B I C K Ý   K R A J -   C E N A   Ď   2018


Oblastní charita Polička nominuje:

Marie Jílková - Paní Marie Jílková svůj volný čas zasvětila dobrovolnické činnosti v terapeutickém obchodě Fimfárum Oblastní charity Polička už v říjnu roku 2010. Od té doby zde každoročně odpracuje mnoho dobrovolnických hodin při zástupech kmenové pracovnice v době její nepřítomnosti. Díky ní může obchůdek, kde se prodávají výrobky vytvořené lidmi s rozličnými handicapy, a na jehož obsluze se podílejí i samotní lidé s mentálním postižením, nemusí pro veřejnost zavírat ani v období dovolených, školení či nemoci.

EDUCA Pardubice - Střední odborná škola, s.r.o. nominuje:

Hasičský záchranný Sbor okresu Pardubice - Pomoc občanům v nouzi, v případě nejen v případě požáru, vyprošťování apod. Přednášky, osvěta, ochota - Nasazení lidského života nejen profesionálů, ale i dobrovolníků. Hasiči zasahují v mnohých případech, požáry, uvíznutí, nehody, těžce nemocní a podobně. Jejich práce je nekonečná, ale neocenitelná.

Základní škola a praktická škola Svítání, o.p.s. Pardubice - Pomoc dětem s postižením a to jak mentálním, tak s kombinovaným postižením. Provoz tzv. Tranzitního programu - Umístění děti od základní školy po školu střední, kteří mají postižení mentální a nebo kombinované. Pracují s dětmi i s širokou veřejností v duchu osvěty, že člověk je plnohodnotným členem společnosti v každém případě. Pomáhají dětem i jejich rodinám ve všech oblastech života s postiženým dítětem a nebo členem rodiny.

BK JIP Pardubice - Basketbalová utkání – Hrajeme spolu za Pardubice. Obecně práce s mládeží a pomoc slabším - Program Hrajeme spolu za Pardubice je programem, kdy vybrané peníze za zápas a doprovodný prodej, podpoří vždy nějaké nemocné dítě v Pardubicích a okolí.

RNDr. Josef Kubát - 30 let působil na Gymnázium Dašická Pardubice od učitele až po výborného ředitele. Úspěšný matematik. Zastupitel Pce v oblasti školství. Přínos v oblasti vzdělávání a to především na poli matematiky. Cyklus přednášek Zajímavá matematika a autor několika knih o matematice. Přínos v oblasti školství, kultury a sportu. Celý život se věnuje matematice a dokáže ji udělat zajímavou. Pomáhá studentům překonat ostych z matematiky. 40 let předseda výboru matematické olympiády.

Domov sociálních služeb Slatiňany nominuje:

Tango Havlíčkův Brod, v.o.s. - Daruj hračku - Díky akci Daruj hračku, kterou společnost Tango organizuje, se každoročně o Vánocích rozzáří spousta očí našich klientů, kterým se splní jejich přání a obdrží od štědrých dárců krásné dárky. Bez pečlivé přípravy a organizace akce společností TANGO, by se tak nestalo. Děkujeme!

Domov u fontány Přelouč nominuje:

Velkoobchod JIP Pardubice - Rádi bychom nominovali firmu JIP, která s námi spolupracuje již od roku 2011. Společnost JIP každý rok pravidelně daruje jak na Velikonoce, tak na Vánoce, pro naše klienty sladkou nadílku, ať už jsou to perníky nebo čokoládové figurky. Náš Domov je velký – poskytujeme pobytové služby přes 150 seniorům, v dřívějších letech, před snížením kapacity, u nás žilo téměř 300 klientů. Je jen málo firem, které se rozhodnou, že budou pravidelně obdarovávat tak velký počet lidí. Firma JIP je touto světlou výjimkou, díky které můžeme vždy na svátky velikonoční a vánoční darovat sladký balíček našim klientům, který je vždy potěší. Mezi našimi klienty není málo těch, kteří blízkou rodinu nemají, nebo je ani v tyto významné svátky nikdo nenavštěvuje. Jsme proto rádi, že jim i díky podpoře firmy JIP můžeme dělat radost.

Bc. Barbora Wenigová, CSGM a.s. - Rádi bychom prostřednictvím nominace na cenu Ď poděkovali paní Barboře Wenigové ze společnosti Czechoslovak Group za krásný nápad obdarovat na Vánoce klienty našeho Domova a zároveň bychom rádi poděkovali zaměstnancům společnosti Czechoslovak Group, kteří se rozhodli dárky 40 klientům Domova u fontány zakoupit ze svých vlastních peněz. Paní Wenigová si od nás dopředu zjistila, jaká přání klienti mají (převážně klienti, jež dárky na Vánoce od nikoho nedostávají) a zaměstnanci společnosti CSGM poté dárky zakoupili a ke každému dárku přiložili navíc ručně psané osobní přání. Klienti byli opravdu dojatí a jen těžko věřili, že se najde někdo, kdo se jim rozhodne splnit vánoční přání, aniž by za to nic nechtěl.

Dětský domov Dolní Čermná nominuje:

Ivo Kopecký - Pan Kopecký se objevil v našem domově před dvěma roky je usměvavý, optimistický, bezprostřední, akční, nápaditý, ochotný pomáhat nejen finančně, ale i osobně. Seznámil nás s pravidly abstraktní ekonomiky - nesmíte mít prachy a pořád musíte dávat, ono se vám to vrátí… Již po dva roky chodí k nám s obálkou, ve které má nastřádány penízky, chodí se zajímavými příběhy, jak realizuje abstraktní ekonomiku v praxi – potřeboval vybudovat rybník k mlýnu, který přestavuje. Měl zaplatit poplatek 50 tis. Kč. Zeptal se paní úřednice, jestli by to nešlo udělat jinak – a tak místo rybníku vybudoval jezírko, z ušetřených 50 tis. Kč věnoval nám 1%. A takových příběhů je více, dá se říct, že každý měsíc minimálně jeden. V domově učí děti vařit – uspořádal den indické kuchyně, vařil s dětmi dle jejich přání, když viděl, že děti nasbíraly houby, uvařil s nimi houbový guláš – ingredience na vaření si nosí své. Na vánoční besídku přinesl vlastnoručně upečené buchty „honzovky“ s vlastními hruškovými povidly. Vozí nám dřevo na přitápění v krbu – když viděl, že jsme ho nenaštípali, přijel se sekyrkou a všechno dřevo rozštípal. Nyní pro děti zorganizoval výlet do Pardubic na obří autodráhu. A dle mých informací rozšířil své předávání dobra i na lanškrounskou charitu. Dnes mohu říct, že se pan Kopecký stal součástí našeho domova, každá jeho návštěva vnáší k nám radost, úsměv, energii, napětí z očekávání dalšího vyprávění, dalších nápadů, které chce s námi realizovat. Moc mu děkujeme – kéž by takovýchto lidí bylo více.

Nadační fond Veroniky Kašákové - Veronika Kašáková navštívila náš domov v květnu minulého roku. A rázem si získala srdce všech dětí. Svým příběhem, svými společnými prožitky byla dětem tak moc blízká. Mnohé z dětí chtěly, aby se stala jejich důvěrnicí, psycholožkou. Veronika nás zve na další akce, které pořádá, díky ní jsme prožili nezapomenutelný den na rybníku Machači u Hradce Králové, kde jsme si zarybařili spolu s profesionálními rybáři, nyní nás čeká projekt Restart. To, co Veronika dělá, je velmi potřebné, moc jí za to děkujeme. Přejeme jí, aby vydržela, aby zvládla udržet všechny svoje aktivity pro všechny domovy v ČR.

Domov na zámku Bystré nominuje:

Tango Havlíčkův Brod, v.o.s. - Společnost Tango Havlíčkův Brod v roce 2017 opět organizovala dobročinnou akci „Daruj hračku“. Klienti Domova na zámku se do projektu zapojují mnoho let a společnost Tango vždy dělá vše pro to, aby jejich přání byla splněna. Pro klienty, kteří nemají rodinu či dostatek financí, aby si udělali radost vánočním dárkem, je to jediná možnost splnění jejich vánočních přání. Pro ostatní je to příležitost přát si a těšit se na jakoukoliv maličkost. Manažeři společnosti Tango organizují a koordinují projekt po celý rok, medializují ho tak, aby se dostal do povědomí široké veřejnosti a motivují dárce k plnění přání.

Marie Vavřínová - Paní Vavřínová v roce 2017 ze svých prostředků zajistila splnění několika desítek vánočních přání klientů DNZ prostřednictvím projektu „Daruj hračku“. Aktivně spolupracovala při konkretizaci přání tak, aby opravdu svým dárkem vyhověla danému požadavku. Často bylo nutné volat, mailovat, domlouvat se… Mimo jiné splnila i přání třídenní rekreace pro skupinu 8 klientů, pečlivě vybírala pobyt na míru zdravotně postiženým.  nahoru   |   domů
     produkce: +420/774 419 696                               pořadatel: +420/608 702 768                               cena-d@centrum.cz                               www.cena-d.cz